Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prima predstavila jesennú sezónu: „Vyrážame s veľkou výzbrojou!“

Prima aj na túto sezónu prichystala množstvo noviniek, ráta s tromi pôvodnými seriálmi a až piatimi novými reláciami.

Prima vo štvrtok predstavila novinárom svoju jesennú štruktúru, svoju pozíciu sa opäť chystá posilniť radou nových formátov. „Prima na jeseň vyráža s veľkou výzbrojou,“ povedal v skratke o blížiacej sa jeseni programový riaditeľ Roman Mrázek.

Tou najväčšou je komediálny seriál Vinári, s ktorým televízia ráta ako kľúčovým pre nedeľný prime-time. V tomto čase aktuálne vysielaný seriál Svadby v Benátkach presunie do konkurenčne najťažšieho času proti Ordinácii v ružovej záhrade v utorky a štvrtky. Vinári odštartujú v nedeľu 31. augusta.

O seriáli Vinári
Emancipovaná rozvedená manažérka z Prahy, Kateřina Hýsková, prichádza so svojimi dvoma dospelými deťmi navštíviť svojich rodičov do juhomoravských Křetic. Osud to tak chce, že je najprv nútene niekoľko týždňov, aby neskôr zistila, že v Křeticích v otcovej vinárstvo je vlastne doma. Vinársky svet si zamilujú aj jej syn, flákač Buddy a dcéra Petra, nadšená športovkyňa. Jednotlivé komediálny epizódy čerpajú námety z malebného sveta juhomoravských Křetic, ktorému dominuje dva odnepamäti znepriatelené vinári – Pavlíček, otec Kataríny a Vlček. Okrem dvoch hlavných vinárstvo patrí ku koloritu dediny tiež neoficiálne rada starších, vedená múdrym znalcom vína Fuksom, starostom Olinom, ktorý vo funkcii prežil všetky režimy, farárom Tomicom, ktorý pre nedostatok veriacich pochybuje o svojom poslaní, hypochondrickým doktorom Lužom, či policajtom Taušom, ktorý sa denne stretáva so svojráznym juhomoravským výkladom zákona a čaká na svoj veľký prípad.

vinari

V pondelky a stredy po ôsmej bude pokračovať seriál Cesty domů. Do štruktúry ho Prima vráti už v pondelok 18. augusta a pripojí sa tak k Nove, ktorá takto skoro vráti Ulicu či v našich končinách Markíza, ktorá bude od tohto pondelka pokračovať s Búrlivým vínom.

Z relácií budú vysielaní Primy aj túto jeseň pokračovať Top Star Magazín, Partička či Prostřeno. Vráti sa aj publicistická reláciami Očami Jozefa Klímu, zo stredy sa však presunie na utorok po Svadbách v Benátkach o 21:30. Prima svoj hlavný program štartuje o 20:15. Na stredu sa totiž z piatka presúva Show Jana Krausa, v novom čase o 21:35 sa po prvý raz v premiére predstaví v stredu 27. augusta.

Okrem piatich najsilnejších stabilných relácií Prima uvedie aj päť noviniek. Pôjde o zábavné programy, tým najväčším by mal byť projekt Muži proti ženám s Terezou Kostkovou a Daliborom Gondíkom. Formát sa podobá jarnej federálnej šou Primy a Joj Súboj národov, kde boli moderátori aj v úlohe kapitánov svojich tímov.

O programe Muži proti ženám

Večný boj medzi mužmi a ženami! Práve vzájomné iskrenie je dôležitým korením vzťahov. Všetkým je jasné, že sa tieto protistrany nikdy nezhodnú, ale predstava, že muži žijú bez žien a ženy bez mužov, je vlastne pre všetkých neprijateľná. Aj vy sa môžete vďaka novému zábavnému programu zúčastniť nezmieriteľného súboja žien a mužov. Nielenže sa zasmejete, ale možno konečne pochopíte myšlienkové pochody svojho milovaného náprotivku. Súperiace tímy zložené z obľúbených osobností českého šoubiznisu povedú čoby hrajúci kapitáni Tereza Kostková a Dalibor Gondík.

muzi proti zenam logo

Prima zúžitkuje aj popularitu Partičky a na obrazovky vráti talkshow s Michalom Suchánkom a Richardom Genznerom. Pod názvom TGM: Talkshow Geni a Míši si nerozlučiteľná dvojica každú nedeľu po Vinároch o 21:30 pozve dvoch prípadne troch hostí, s ktorými sa bude baviť na danú tému. Talkshow však bude oživená niekoľkými prvkami. Hostia budú predstavovaní prostredníctvom netradičných fotografií z ich archívu, hosť bude musieť predviesť improvizovanú scénku s moderátormi a do priebehu bude často zasahovať režisér talkshow, ktorým sa stane Ondřej Sokol, taktiež známy z Partičky. Jeho úlohou bude vstupovať prostredníctvom veľkej obrazovky do priebehu večera a „vynahradiť divákom to, o čo prišli počas sledovania TGM“. Šou odštartuje v nedeľu 31. augusta.

Ďalšou novinkou bude relácia Prekvápko, ktorá z časti naviaže na zábavnú reláciu Vylomeniny. Ide o americký formát  I Get That a Lot, v ktorom sa známe osobnosti prezliekajú za „obyčajných ľudí“ a vyrážajú na miesta, kam by ste ich nečakali. V úlohe moderátorov sa predstavia Martin Dejdar a Andrea Kerestešová. Na obrazovky sa vráti aj Zdeněk Pohlriech, tento raz v ďalšej novej šou Teraz varí šéf! Pôjde o cooking show, v ktorej bude šéfkuchár učiť divákov variť. Prima uvedie ešte jednu zábavnú novinku pod názvom Kto je kto? Relácia v sebe spojí množstvo už známych prvkov, v ktorej známe osobnosti budú musieť jednoducho hádať. Vysielať by sa mala v sobotu.

Čítať viac...
Nahor