Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prima opráši Pevnosť Boyard, súťažiť bude aj Hanychová! Nasadí Česko Slovensko má talent?

Plány českej komerčnej dvojky na jeseň sú známe.

Prázdniny sa pomaly dostávajú do svojej polovice a z blížiacich sa jesenných štruktúr začínajú byť známe nové a nové podrobnosti. Prima nadviaže na úspech krimiseriálov v Česku hneď dvomi novinkami, zároveň využije úspech značiek Ohnivý kuře či Prostřeno a vyrobí aj vlastné diely kultovej súťaže.

Prima sa rozhodla po rokoch v našich končinách oprášiť niekdajší hit Pevnosť Boyard, pričom vycestovala na západné pobrežie Francúzska, aby využila stále fungujúcu pevnosť, ktorá bola na účely televíznej šou prestavaná v roku 1989. Štáby na nej začali nakrúca o rok neskôr, v roku 1998 tam vycestovala aj Markíza, ktorá začala výrobu vlastných častí. Televízie ju využívajú dodnes.

So šou môže Prima uspieť, nakoľko do nej zlanárila silné mená. Moderátorom sa stane Libor Bouček, otca Furasa stvárni Jan Rosák. Súťažiť budú atraktívne mená ako Agáta Prachařová (Hanychová), jej manžel Jakub Prachař, Leona Machálková, Ondřej Brzobohatý, Táňu Kuchařová, Kateřina Neumannová, Vanda Hybnerová, Vojta Kotek, Jakub Kohák, ktorý bol súčasťou jarného hitu Novy Tvoje tvář má známy hlas ako porotca, a ďalší.

Z nových seriálov uvedie Prima cyklus mikrokomédií Jetelín, v hlavných úlohách hrajú Jitka Ježková, Jan Šťastný, Richard Genzer a Jiří Hána. Názvom seriálu je obec nachádzajúca sa pri Prahe, v ktorej v štyroch susedných domoch vyrastali štyria kamaráti. Dnes už majú okolo štyridsiatky, založené rodiny, stále však bývajú vedľa seba.

Hlavným jesenným ťahákom televízie bude kriminálka Mordparta. Tvorí ju osem uzavretých epizód, v hlavnej úlohe hrajú Jiří Bartoška, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek a Vojta Kotek. Prima ho prostredníctvom médií predstavuje už teraz, v denníku Blesk vychádzajú pod týmto názvom české detektívne príbehy. Svoj úspech bude chcieť okrem marketingových aktivít postaviť na kvalitnom spracovaní a obsadení. V Česku sa zároveň darí krátkym seriálovým projektom s komorným počtom epizód, produkuje ich najmä ČT.

Novým kriminálnym seriálom bude aj Polda, ktorý podľa Mediaguru.cz prinesie v štýle buddy movie dvojicu absolútne rozdielnych vyšetrovateľov. Tvoria ju komisař Michal Bříza (David Matásek) s jeho parťákom, absolventom policajnej akadémie Andrejom (Igor Orozovič). Podobnou cestou mužskej dvojice sa vydala aj Joj vo svojej novej kriminálke Za sklom.

Z rozbehnutých seriálov budú pokračovať Přístav a jarný hit Ohnivý kuře, túto značku zároveň Prima využije pre nový program o varení Ohnivý kuře „Pod pokličkou“. Podvečerný program Prostřeno pobeží aj v nedeľu pod názvom Prostřeno! Poslední večeře, novinkou bude Pečeme podle hvězd, pokračuje Áno, šéfe aj Teď vaří šéf.

Podobne ako vlani dlho visel otáznik nad vysielaním Česko Slovensko má talent. Kým minulý rok šou nakoniec Prima nasadila a odvysielala na hlavnom kanáli v prime-time, aktuálne sa zdá, že po prvýkrát sa na jej obrazovke neobjaví. Prima vysielanie Talentu neohlásila a podľa zákulisných informácií šiestu sériu nezakúpila.

Čítať viac...
Nahor