Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prima na Slovensku skončí! Náhrada Prima Plus nakoniec aj v platenom balíku DVB-T, potvrdila akvizície

Hlavný kanál Primy viac nebude u slovenských operátorov dostupný.

Po tom, čo českí diváci prichádzajú o slovenskú Joj, sa riešenie nelegálneho šírenia staníc výraznejšie prejaví už aj na našich obrazovkách. Česká televízna skupina Prima na tlačovej konferencii k novej stanici Prima Plus potvrdila, že spustením slovenského kanála sa chystá hlavnú Primu na našom území vypnúťPrima Plus bude jej náhradou, ostatné stanice zatiaľ ostanú dostupné. Informovalo Mediálne.sk.

Špekulácie ohľadom vstupu Prima Plus do terestriálu nakoniec vyústili do kompromisného riešenia. Towercom a Prima sa dohodli na zaradení stanice do platenej Plustelky, kde bude k dispozícii bez zmeny mesačného poplatku. „Prima Plus bude vysielať v 1. celoplošnom multiplexe a bude kódovaná systémom podmieneného prístupu Plustelka. Táto stanica sa stáva automaticky súčasťou balíčku Plustelka Štandard bez zmeny mesačného poplatku. Na sledovanie televíznej stanice Prima PLUS je potrebný DVB-T2 prijímač Alma T300HD Plustelka alebo bezkartový modul Plustelka priamo v DVB-T2 televízore,“ informoval Towercom.

Očakávaný program slovenskej Prima Plus je na svete! Pozrite si štruktúru prvých dní

Po zverejnení štruktúry ostal program Prima Plus pre mnohých sklamaním. Jeho úlohou bude čo najviac kopírovať program hlavnej Primy, nie vždy to však bude možné. Televízia však potvrdila naše informácie, že ráta v budúcnosti aj s akvizíciami, ktoré by mali posilniť jej program. Rovnako tak potvrdila, že licencované programy sa bude snažiť nakupovať pre oba trhy. V tomto prípade podobne postupuje aj Joj, ktorá pre Joj Family napríklad zakúpila formát Got Talent aj licenciu k Uhádni môj vek.

Čítať viac...
Nahor