Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Televízia

Prima môže mať problém: Nova tvrdí, že jej najsledovanejší produkt patrí jej

Nový seriál Vinári je túto sezónu klenotom Primy, môže však preň skončiť na súde.

Aktuálne najsledovanejší program Primy, ktorému venovala aj patričnú promo kampaň, seriál Vinári, mal vzniknúť na námete, ktorý patrí Nove. S informáciou prišiel portál Mediaguru.cz.

Koncept, názov, niektoré postavy, názov dediny a taktiež rovnaký tím autorov. Presne to spája v súčasnosti vysielaných Vinárov s rozpracovaným námetom, ktorý leží na Barrandove. Nova sa vyjadrila, že má s autormi konceptu stále platné zmluvy, ktoré chránia dielo pred tým, aby ho produkovali pre inú stanicu. Prima však odmieta, že by šlo o rovnaké seriály. „CET 21 tvrdí, že má licenciu na aranžmá seriálu a scenár jeho prvého dielu. Z podkladov, ktoré CET 21 súdu predložila, a tiež z podkladov, ktoré sme získali od producenta seriálu, však podľa nás vyplýva pravý opak,“ povedala hovorkyňa Primy, Marie Fianová.

Podľa informácií portálu má mať Nova snahu vyriešiť spor bez toho, aby sa seriál musel sťahovať z vysielania. V Prime sú však pripravení sa o formát aj súdiť.

Vinári predviedli po komplexnej kampani Primy rekordný štart, keď sa blížili k hranici dvom miliónom divákov. Aktuálne ich sleduje vyše milión Čechov, pričom s nováckou Kriminálkou Anděl už zvádzajú vyrovnaný boj.

Čítať viac...
Nahor