Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Prima, koláž MB

Aktuality

Prima Cool štartuje slovenskú verziu! Dátum spustenia, prvý program aj dostupnosť

Česká Prima oficiálne vstupuje na slovenský trh aj so svojimi menšími kanálmi, prinášame všetky informácie o spustení Prima Cool SK na jednom mieste.

Česká Prima Cool u našich operátorov skončí, nahradí ju jej slovenská verzia s upraveným obsahom.

Prima verejne predstavila svoje najbližšie plány na slovenskom trhu, na ktorom chce tento rok oficiálne ponúkať tri kanály Prima SK, Prima Cool SK, Prima Love SK a CNN Prima NEWS.

Ako to začalo

Keď v roku 2016 česká televízia Nova ukončila dohodou s operátormi šírenie svojich staníc na Slovensku, Prima sa k nej pridala iba so svojím hlavným kanálom. Kým ten nahradila v roku 2017 spustením novej stanice určenej pre slovenský trh Prima Plus, u väčšiny operátorov ostali dostupné jej menšie stanice Prima Cool, Prima Love, Prima Max, Prima Zoom či novší prírastok Prima Krimi.

Nakoľko väčšinu obsahu menších kanálov tvoria akvizičné programy, ich šírenie sa nepáčilo slovenským televíziám. Prima totižto nenakupovala licencie na kriminálky, telenovely, sitkomy či filmy aj pre Slovensko, pričom v niektorých prípadoch mali licencie pre naše územie zakúpené priamo slovenské televízie.

Prima sa chce po rokoch so svojimi českými menšími stanicami taktiež zo Slovenska stiahnuť, na rozdiel od Novy ich však chce nahrádzať slovenskými ekvivalentami. Tie už budú mať vysporiadané práva aj pre Slovensko, zároveň sa však zredukuje či zmení obsah oproti pôvodným českým verziám.

Dátum štartu Prima Cool SK

Prima potvrdila dátumy zmien v jej vysielaní na Slovensku.

Prima Cool SK podľa pôvodných informácií mala odštartovať do začiatku letných prázdnin, do ponuky operátorov napokon začne pribúdať ešte tento mesiac od pondelka 27. mája 2024.

Prima Cool SK bude okamžite zaradená do peoplemetrového merania a oficiálne predávať na Slovensku reklamu. Zastupovať ju bude JOJ Group, ktorá dlhodobo obchoduje reklamu na Prima Plus. So zaradením Cool do svojho obchodného portfólia počíta Joj naplno od 1. júla 2024.

Spoločne s uvedením slovenskej Prima Cool dôjde k premenovaniu Prima Plus, ktorá zjednotí svoj názov s pribúdajúcimi slovenskými stanicami ako hlavná Prima SK.

Ďalší menší kanál Prima Love SK by mala televízia spustiť v priebehu jesene 2024.

Program Prima Cool SK

Slovenská Prima Cool neprinesie identickú štruktúru ako pôvodná verzia.

Kým česká stanica denné vysielanie skladá najmä zo Simpsonovcov, Futuramy a Hviezdnej brány, na Slovensku bude viditeľnejšie v atraktívnejších slotoch čerpať z pôvodnej tvorby Primy.

Prvú štruktúru tvoria v dennom programe Policajti v akcii, ktorí sú českou scripted sériou, obdobnou z obrazoviek Joj, Autosalón alebo Prima Partička, z akvizícií si Prima poistila Top Gear či Hviezdnu bránu.

Večerný program bude skladať z vlastných programov vyrábaných pre českú Cool ako K.O.MICI, RE-PLAY, Mikýřova hysteorie českých dějin, Bábovky a plechovky, Fotr na tripu aj ďalšiu vlastnú tvorbu ako Hausbot Petra Horkého či seriály Banáni alebo Bodyguardi.

Oproti českej verzii zatiaľ neavizuje v programe filmové tituly a ani niektoré ikonické seriály.

Prima by však mala v nasledujúcom období dopĺňať štruktúru o ďalšie akvizičné tituly.

Fanúšikovia pôvodnej stanice budú očakávať najmä na najdôležitejší seriál z obrazovky Prima Cool Simpsonovci. Nateraz v programe chýba.

„Televízna stanica Prima Cool SK nám dáva možnosť priniesť divákom na Slovensku množstvo ďalšej originálnej zábavnej tvorby, pestrej škály vlastných úspešných motoristických, cestovateľských alebo dokumentárnych a reality programov. Popri kanáli Prima Plus, respektíve Prima SK, ktorý sa zameriava na premiérovú seriálovú a rodinnú zábavnú tvorbu skupiny Prima, tak novým obsahom viac cielime na mužské publikum a mladších divákov,“ uviedla programová riaditeľka skupiny Prima Alex Ruzek.

Dostupnosť Prima Cool SK

Slovenskú Primu Cool by si mali nájsť takmer všetci diváci, ktorí dodnes sledovali jej českú verziu.

Prima požiada operátorov, aby českú Primu Cool s nevysporiadanými právami nahradili tou slovenskou, na ktorej bude Prima obchodovať slovenskú reklamu. Rovnaký krok plánuje televízia urobiť na jeseň s Prima Love.

Výnimkou v kopírovaní pokrytia bude nateraz iba satelitná služba Telekomu.

Ostatné menšie stanice ako Prima Max či Prima Krimi by mali nateraz ostať nedotknuté. V závislosti od úspechu slovenskej Cool a Love zváži televízia aj ich slovenské verzie.

Prima pre svoje slovenské stanice nežiada o licencie na Slovensku.

Prima Plus, čoskoro Prima SK, aj ďalšie menšie stanice registruje u českej Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, od ktorej  získala licencie na vysielanie televíznych kanálov Prima Cool SK a Prima Love SK. Vysielanie bude smerované pre územie Slovenska.

Prima SK je platená stanica, šírená satelitne. K dispozícii je v balíkoch mnohých operátorov. V ich ponuke majú pribudnúť aj pripravované stanice.

„Dvojica televíznych kanálov pribudne v ponukách satelitných, káblových a IPTV operátorov,“ potvrdila televízia.

Čítať viac...
Nahor