Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Prima cez víkend po prvý raz vysielala hlavné správy z kamióna. Trápila sa s nepríjemnou ozvenou (video)

Počas najbližších víkendov bude Prima vysielať svoju hlavnú spravodajskú reláciu z rôznych miest, má za sebou ostrý štart.

„Prima štartuje unikátny projekt, ktorý na svete nemá obdoby.“ Takto otvorila svoje hlavné správy televízia Prima v sobotu 9. augusta, kedy po prvý raz vysielala Zprávy z mobilného vysielacieho štúdia umiestneného v kamióne. Prima začala počas letných víkendov cestovať so svojimi správami za divákmi a ako prvú zástavku si vybrala juhomoravský Mikulov, ktorý má spojitosť s jej jesenným ťahákom Vinári.

Prima predstavila jesennú štruktúru: Prinesie tri pôvodné seriály a päť zábavných noviniek!

Prima sa počas prvého vyše hodinového vysielania celého spravodajského bloku z kamióna potýkala s ťažkopádnosťou a najmä nepríjemnou ozvenou, ktorú spôsobovalo prenášanie správ na veľkoplošných obrazovkách aj so zvukom. Televízii sa do konca prenosu nepodarilo ozvenu výraznejšie stlmiť. Prima informovala, že s takýmto projektom súvisí množstvo problémov, ktoré musela riešiť, medzi inými aj posun zvuku či odhlučnenie mobilného štúdia, ktoré je z prednej aj zadnej strany presklené. Už v nasledujúci deň bola ozvena zmiernená.

Na správy Primy v Mikulove sa prišli pozrieť stovky zvedavcov, v sobotu sa televízii podaril prelomiť rekord v počte prípitkov vínom, keď si naraz pripilo 480 ľudí. Dovtedy bol český rekord 303 „prípitkárov“. Aj táto aktivita podporila povedomie o novom vinárskom komediálnom seriáli Primy.

Prima predstavuje svoj nový projekt ako „fenomén“, s ktorým v prípade záujmu divákov a miestnych, za ktorými na svojich cestách vyrazí, plánuje pokračovať. Podobný experiment prináša pravidelne Joj v rámci akcie Jojka v meste, kedy vysiela svoju hlavnú spravodajskú reláciu rovnako z námestia, improvizované štúdio si však televízia rozloží na pódiu. Viac o projekte Primy.

Problém s ozvenou počas správ vysielaných z mobilného štúdia

Foto: Prima

Čítať viac...
Nahor