Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prima bude na Slovensku oficiálne: Spustiť chce u nás plnohodnotný kanál!

Prima vstúpi na slovenský trh.

Po Nove bude oficiálne na Slovensku už aj Prima. Česká komerčná dvojka chystá pre slovenských divákov vlastný kanál, pričom Markíze s Joj by mohla pripraviť výraznú konkurenciu.

Prima má totiž plánovať spustiť nový plnohodnotný kanál, ktorý by neprenášal iba jej pôvodnú tvorbu, ako Nova International, ale vysielal aj licenčný a akvizičný obsah, ktorý by nakupovala pre Slovensku. S informáciou ako prvý prišiel portál Živé.sk.

EXKLUZÍVNE k téme: Toto Prima na Slovensku chystá! DVB-T priorita, Markíza a Joj môžu mať problém

Na náš trh by tak vstúpila nová celoplošná stanica, ktorá by mohla ovplyvniť najmä veľkých komerčných hráčov. Program slovenskej Primy by však bol sčasti jedinečný a nezhodoval sa českou stanicou. Televízia dokonca vôbec nemusí ísť cestou kopírovania českého hlavného kanála ako Nova International v prípade Novy.

Prima má na Slovensku jednoznačný cieľ. České stanice sú u nás mimoriadne populárne, šírené sú však nelegálne, proti čomu bojujú naši komerční vysielatelia a zároveň tí českí nedokážu efektívne zobchodovať nemalú sledovanosť. Špeciálnym kanálom pre Slovensko bude Prima poskytovať reklamný priestor našim inzerentom a zamieša sa tak do boja o peniaze klientov.

Slovenská Prima by pritom mohla byť podľa Živé.sk neplatenou stanicou. Je dokonca možné, že sa objaví v DVB-T, čím sa odkrýva možná „adekvátna náhrada“ za Markízu, o ktorej v oficiálnom vyjadrení hovoril Towercom.

Čítať viac...
Nahor