Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Príchod vidieckych seriálov sa blíži: Joj začína s kampaňou na očakávané Dvojičky!

Markíza s Hornou Dolnou zatiaľ vyčkáva, do vysielania by sa mala dostať už v najbližších týždňoch.

Po návrate denných seriálov a spustení nových sérií najúspešnejších talentových šou sa schyľuje k štartu komediálnych vidieckych seriálov. Horná Dolná očakáva ešte silnejší návrat než Česko Slovensko má talent so svojou piatou sériou, pričom do sledovanosti sa pokúsia prehovoriť Dvojičky.

Prvý projekt Andyho Krausa od skončenia Paneláku už začína televízia promovať. Spoločne s Talentom nasadila do vysielania prvý teaser ku komediálnej novinke, v ktorom komunikuje základnú myšlienku celého seriálu, dvojrolu Sväťa Malachovského. Ten si zahrá dvojičky – bratov, ktorí sú každý z iného sveta, no ich cesty sa po čase spoja. Práve touto dvojrolou sa chce seriál odlíšiť od svojich predchodcov.

Joj v kampani avizuje Dvojičky ako nový bláznivý seriál. Toto smerovanie Andy Kraus naznačil už v minulosti. „V seriáli budeme mať veľa ďalších prvkov a to aj trikových, ktoré sú príznačné skôr pre bláznivé komediálne filmy,“ povedal. Titulnú skladbu pre seriál naspieval Vidiek.

Kým pôvodne sa o Dvojičkách hovorilo ako o sitkome, tvorcovia koncept zmenili. Z projektu spravili komediálny seriál, čím sa viac priblížili podobne ladenej Hornej Dolnej. „Sitkom sa väčšinou nakrúca v štúdiu a jedným z jeho znakov je mixovaný smiech a iný strih. K tomu sú tam mnohé ďalšie drobnosti. Ja by som nechcel Dvojičky škatuľkovať, ale tieto dva príznačné znaky sitkomu mať nebudú,“ uviedol pred časom Kraus.

Dvojičky štartujú kampaň skôr ako Horná Dolná. Tú zatiaľ televízia divákom pripomína inými cestami ako vlastnou kampaňou. Seriál zapracovala do septembrového kompilátu, rovnako tak do nových jinglov pre jesennú sezónu. Oficiálne však nekomunikuje ani dátum návratu či deň vysielania. Rovnako tak na svoj návrat čaká Kredenc.

Prvý teaser na Dvojičky

O sitkome Dvojičky
Adam a Milan nie sú práve typické jednovaječné dvojičky. Bývajú od seba 300 km a ich vzťahy už dávno vychladli. Adam je pedantný farmár, žijúci na dedine, v ktorom bdie skrytý vynálezca. Milan je neúspešný operný spevák, žijúci v meste, ktorý pravidelne zápasí s trémou. Rozdielne sú aj ich manželky. Kým Adamova žena Eva je nekompromisná a rázna gazdiná, Milanova manželka Karmen je naopak typická mestská panička. V jeden moment ich životy však osud zvedie dokopy a odrazu budú musieť štyria odlišní ľudia žiť v spoločnej domácnosti v dedinskom prostredí. Vzniká tak množstvo klasických nedorozumení, vyplývajúcich najmä z rozdielnosti vidieckeho a mestského životného štýlu. Podoba jednovaječných dvojičiek takisto prináša množstvo humorných situácií.

Čítať viac...
Nahor