Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prestup roka: Joj po rokoch zlákala späť Pyca, stane sa tvárou tretej nosnej svetovej novinky po sebe!

Po piatich rokoch strávených v Joj ho Markíza zlákala v roku 2015 späť k sebe do vynovenej Superstar, po ďalšej päťročnici sa presúva opäť do Joj.

Z tohto roku neubehli ešte ani len dva mesiace, a už sa toho na televíznom trhu stihlo udiať viac, než niekedy za celú sezónu. Kým v januári rok 2020 priniesol veľký televízny koniec, keď sa po dlhých rokoch z obrazovky stiahla jedna z hlavných spravodajských moderátoriek Adriana Kmotríková, vo februári prináša jeden z hlavných televíznych prestupov roka.

„Áčkových“ televíznych moderátorov na trhu nie je veľa, pričom medzi mužmi v rámci najväčších nosných šou ostáva prvou voľbou televízií Martin „Pyco“ Rausch. Potvrdzujú to už roky, ktoré strávil ako tvár najhlavnejších televíznych programov, pričom od roku 2010 sa práve on stáva hlavným moderátorom tých najväčších noviniek medzi ťažiskovými formátmi. 

Kým v roku 2010 po rokoch strávených v Markíze odišiel do Joj, keď prijal ponuku moderovať vtedy veľkú federálnu novinku Česko Slovensko má talent, v roku 2016 mu Markíza, rok po jeho návrate do Záhorskej Bystrice, zverila moderovanie vtedajšej absolútnej celebritnej novinky medzi nosnými šou Tvoja tvár znie povedome. Oba projekty spája to, že šlo o veľké nové televízne formáty, ktoré valcovali svetové trhy, že pri svojom štarte na Slovensku zaznamenali s prvými sériami rekordné čísla sledovanosť, a že v nich Pyco strávil štyri série, po ktorých obe šou pokračovali aj bez Pycovej účasti.

Najnovšie sa pritom Pyco presúva na Kolibu opäť pre ponuku do ťažiskovej šou, ktorá je momentálnou novinkou obiehajúcou svet, kde je hitom. Po tom, čo postupne aj vo svete oslabla popularita niekdajšej novinky medzi nosnými formátmi Your Face Sounds Familiar (Tvoja tvár znie povedome), sa po svete začal šíriť nový súťažný formát The Masked Singer, ktorý v prvých rokoch zabodoval už vo viacerých krajinách. Posledne sa uviedol v susednom Maďarsku, kde sa s prvými dvoma vydaniami zaradil rovno na čelo celotýždennej sledovanosti.

Pyco sa tak stane moderátorom už tretej veľkej televíznej novinky po sebe, ktorú slovenské televízie zo sveta prinášajú na naše obrazovky. The Masked Singer bude uvádzať Joj spoločne s Primou pod názvom Zlatá maska, pričom Pyco sa v programe stretne spoločne s jeho moderátorským kolegom z Česko Slovensko má talent, Jakubom Prachařom. Ten bude ale pokračovať vo vlne z ostatných sezón, kedy sa po odchode Pyca z Talentu presunul za porotcovský pult talentovej šou a v Zlatej maske bude patriť medzi celebritných hádačov, ktorí sa budú snažiť odhaliť identitu zamaskovaných spievajúcich známych osobností.

Všetko o šou Zlatá maska s ďalšími menami „hádačov“ či dátumom štartu nájdete v tomto článku.

O formáte The Masked Singer
Masked Singer je jedinečná spevácka súťaž, v ktorej sú celebrity zamaskované od hlavy po päty, pričom ich identitu pred ostatnými súťažiacimi, porotcami a divákmi v štúdiu zakrývajú veľkolepé kostýmy a celo-tvárové masky. Jednotlivé maskované celebrity sa odhalia a zložia svoje masky až po svojom vyradení.    

Čítať viac...
Nahor