Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Premiéry Kredenca sa po najslabšej sezóne vytratili: Kedy sa vrátia na obrazovku?

Kredenc prvýkrát od štartu na začiatku novej sezóny chýbal, stalo sa tak po jeho najslabšom období.

Kredenc na jeseň 2014 nastúpil na televízne obrazovky ako silný divácky hit, ktorý v spojení s vtedy valcujúcou Hornou Dolnou prinášal Markíze v pondelky veľké nadpriemery. Vlani však začala jeho popularita postupne padať, pričom definitívny zlom nastal v novembri, kedy v priebehu jedného mesiaca stratil 3 ratingy a Markíza ho nakoniec odsunula do neskoršieho času. Televízia sa pokúsila skeč šou posilniť príchodom nových tvárí, na jar 2017 ale mala ale najmenej divákov od svojho štartu.

Markíza s premiérovými časťami Kredencu do novej sezóny prvýkrát nenastúpila. Pre televíziu už skeč šou nemusela predstavovať istotu, pričom do tejto jesennej sezóny chcela vstúpiť s najsilnejšími zbraňami. Zároveň nejde o lacný formát, ktorý by v prípade zopakovania slabých výkonov účel nesplnil. Markíza v programe ponechala v pondelky po Farme aspoň reprízy Kredenca, i tie však už tento týždeň stiahla. Zaujímavosťou je, že Kredenc Markíza pôvodne pred začiatkom sezóny avizovala na stredy po Pevnosti Boyard, kde ale miesto nakoniec zabrala Farma.

Televízia však na v minulosti silný formát nezanevrela, naopak. Skeč šou aktuálne necháva oddychovať, no ešte tento rok chce jej premiérové časti vrátiť na obrazovky. Udiať by sa tak mohlo v druhej polovici sezóny, kedy sa po uzavretí highlightov jesene Markízy očakáva aj návrat Chart Show či Dobre vedieť.

Markíza už nové vydania skeč šou vyrába, ich súčasťou budú aj tohtoročné posily Dano Heriban a Štefan Martinovič. Nakrúcania by sa mala zúčastniť taktiež tehotná Zuzana Šebová, ktorá nateraz pokračuje aj v Inkognite.

Kredenc štartoval v novembri 2014 ako novinka, ktorá po rokoch prevzala štafetu po legendárnom S.O.S. Zároveň nadviazal na skeč šou Haló, ktorú v rokoch 2012 a 2013 vysielala Joj a stala sa v obsadení aj obsahu základom pre Kredenc. Šou zaznamenala veľký úspech, uspela pri štartu, prvú kompletnú sezónu uzavrela v máji 2015 na rekordných číslach. O rok už bola situácia ale opačná. Kredenc začal padať na jar 2016.

Čítať viac...
Nahor