Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Premiérový program sa televíziám míňa: Končí Nový život, premiéry dochádzajú už aj RTVS!

Program ďalších televízií prejde postupne do prázdninového režimu.

Ešte stále dva a pol mesiaca ostávajú do konca hlavnej jarnej sezóny, ktorú taktiež poznačila koronakríza. Televízna jar je prakticky len vo svojej polovici, no televízie už teraz nabiehajú na štruktúry podobné tým prázdninovým, do ktorých by inak ostávali vyše dva mesiace.

Posledné premiérové lastovičky udržiavajú v programe Joj a RTVS, no aj tie sa pomaly míňajú. Aj keď Joj v obmedzenom režime nakrúca aj počas krízy premiéry Moja mama varí lepšie ako tvoja a Inkognita, dobehnú jej už do konca premiérové seriály, ktoré ako posledné na trhu ostali.

Pravdepodobne naposledy túto jar pobeží budúcu stredu Nový život, ktorého už nakrútené epizódy sa Joj minú práve najbližší týždeň. O týždeň neskôr navyše televízia dovysiela premiérový seriál Jenny vysielaný taktiež v stredu. Premiérové seriály vysielané uprostred týždňa vystrieda miniséria Hotel.

Jednotke RTVS už taktiež postupne dochádzajú premiérové časti vysielaných programov. Verejnoprávna televízia, rovnako ako Joj, nestiahla po prepuknutí koronakrízy masívne premiérový program z vysielania, ako to urobila Markíza, a pokračuje v jeho vysielaní až do minutia všetkých nakrútených častí.

Do podvečera už však aj ona musela zaradiť iba reprízy kvízu Duel, vo vysielaní jej ešte dobiehajú nakrútené premiéry relácie 5 proti 5. S reprízami už počíta v prípade nedeľnej relácie Tajomstvo mojej kuchyne, v piatky uzavrela premiéry Čo ja viem a rovnako bude vysielať len reprízy. Nateraz jej premiéry dobiehajú v soboty, kedy vysiela Záhady tela. Joj takto rovnako dovysiela posledné premiéry nedeľných magazínov Nové bývanie, Nová záhrada či Na chalupe.

Naopak, aj RTVS našla spôsob, ako aspoň malú časť výroby nezastaviť. Rovnako, ako Joj v prípade Inkognita, nakrúca obmedzene bez divákov talkshow Neskoro večer, v ktorej tak bude pokračovať celú jar.

Čítať viac...
Nahor