Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Premiérový január Joj prinesie zmenu: Všetko, čo mám rád v novom čase! Novinky uvedie naraz, vráti sa Som mama

Televízia pre nový rok pripravila viacero nových formátov, do vysielania ich nasadí rovno hneď v prvé dni roka.

Program, s ktorým vyštartujú televízie do roka 2019 je už známy, pričom v ňom každý rokom nachádzame stále viac premiér a noviniek. Napriek obchodne slabému obdobiu si televízie uvedomujú, ako výrazne im môže úspešný štart do roka a využitie vianočných sviatkov v kampani na nové formáty pomôcť do ďalších dôležitých mesiacov, o čom sa presvedčila v tomto roku aj Markíza s Oteckami či Susedmi.

Televízna dvojka sa rozhodla zaplniť premiérovým programom svoju štruktúru hneď skraja roka. Vytiahne pritom všetky novinky, ktoré má pre prvé mesiace roka 2019 pripravené a stihne ich nasadiť hneď v úvodné dva týždne.

Jedna z najväčších istôt Inkognito ostane v jej štruktúre po novom už len jedenkrát. Televízia s ňou ráta aj naďalej v pondelky, kedy pobeží v tradičnom dvojitom nasadení. Naopak, vo štvrtky Joj vymení Inkognito za podobnú zábavnú novinku S pravdou von, ktorá je taktiež postavená na princípe jedného moderátora a štyroch hádačov, ktorými sú v tomto prípade herci Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Robo Jakab a Marián Miezga. Moderátorom je Juraj „Šoko“ Tabaček. Pred hádačov sa budú postupne stavať trojice bežných ľudí, z ktorých budú dvaja o sebe klamať a jeden, naopak, predstaví svoje zaujímavé či netradičné povolanie, záľubu alebo rekord. Herci majú za úlohu odhaliť, kto hovorí pravdu.

Súčasťou štvrtkového programu Joj bude minimálne v prvé dva týždne aj špeciál Česko Slovensko má talent venovaný porotcom. Jakub Prachař, Marta Jandová, Jaro Slávik a Diana Mórová sa v ňom obzrú za najzaujímavejšími momentami uplynulého siedmeho ročníka šou. Joj doteraz takýto porotcovský špeciál nepripravila.

Novinku Joj chystá aj na utorky. Do vysielania nasadzuje doku-reality šou Reštart, o ktorej sme vás už informovali v minulosti. Bežní ľudia v nej dostanú možnosť pod dohľadom odborníkov zmeniť svoj život, vzhľad a stravovacie návyky. Na účastníkov bude dohliadať psychoterapeut, tréner, lekár aj špecialista na výživu. Zmenou prechádzajú účastníci celkovo pol roka. „Nejde iba o zbavenie sa tuku, spevnenie postavy, zbavenie sa zlozvykov a zlej životosprávy, ide o cestu za šťastím a zmenu života. Účastníci programu každý týždeň zaznamenávajú svoju cestou za novým ja,“ uvádza televízia.

Veľká zmena čaká na jednu z aktuálnych stálic Joj, hudobno-zábavnej šou Všetko, čo mám rád. Kým televízia jej zvolila od začiatku v lete 2017 za vysielací deň piatkový prime-time, od budúceho roka to zmení a zároveň sa pokúsi budovať zábavný žáner v nový deň. Po Česko Slovensko má talent totižto bude Joj Všetko, čo mám rád nasadzovať práve v soboty, spraví tak už od 12. januára. Filmy televízia ponecháva zatiaľ v nedele, kde bude ponúkať premiéry ako Policajtov švagor, Alibi.com či Detektív z Hongkongu. Navyše, filmy v prvé týždne roka ostanú aj v piatky, podľa prvých správ tam však Joj plánuje vysielať pôvodnú tvorbu.

Stredy ostanú, naopak, po starom. Kým v prvé dva týždne roka Joj v tento deň staví na filmy, už od 16. januára plánuje po krátkej pauze pokračovať vo vysielaní komediálneho seriálu Som mama. Tá sa budúci rok vráti s avizovanou druhou sériou, v ktorej sa dej presunie do obdobia pred svadbou hlavných hrdinov. Joj pri štarte druhej série Som mama uvedie dve časti po sebe.

Anotácia úvodných častí druhej série Som mama
Niekoľko mesiacov od zásnub všetci kamaráti očakávajú svadbu Roba s Tinou, ale prvou spoločnou akciou je nakoniec niečo úplne iné. Život je zmena a Tina konečne pripustí, že by sa s Robom mohli presťahovať z malého bytu do väčšieho. No ani Tinin byt nezostane dlho opustený a okamžite sa doňho nasťahujú noví nájomníci. Agáta s Igorom čakajú ďalší prírastok do rodiny a Majko s Darinkou už usilovne pripravujú oslavu prvých narodenín Chloe.  Nový domov priniesol Tine s Robom aj nové výzvy, ktoré musia spoločne prekonať. Alebo by aspoň mali. Zato jej starý byt otvára v jeho nájomníkoch skoro zabudnuté emócie a hrozia výbuchom. Robo sa stále učí pracovať s nedostatkom spánku, ktorý sa mu nedarí maskovať. Igor je čoraz väčšou trénerskou hviezdou materského centra. Tina zisťuje, že bez vodičáku život nebude jednoduchý a ako obvykle sa spolieha na pomoc svojich kamarátok.

Súčasťou nového programu Joj je aj ďalší akvizičný pokus. Televízia skúsi odvážne vo štvrtok 3. januára o 20:35 uviesť akčnú novinku 9-1-1 z prostredia tiesňovej linky v Los Angeles. „Losangeleskí záchranári sa musia vyrovnávať s neustálym stresom v práci a problémami v súkromí. Na tiesňovú linku v Los Angeles denne volajú desiatky ľudí, ktorí sa ocitli v núdzovej situácii. Hasiči, policajti, záchranári a dispečeri zasahujú nielen v týchto nebezpečných situáciách, ale zároveň bojujú s vlastnými problémami a v súkromí pomáhajú svojim rodinám, známym a blízkym. Seriál sleduje napínavé prípady policajných, záchranárskych a hasičských zložiek v Los Angeles. Okrem toho, že títo moderní hrdinovia každý deň zachraňujú životy cudzích a neznámych ľudí, musia si nájsť čas aj na riešenie svojich vlastných osobných problémov, od ktorých neustále odbiehajú, aby pomáhali druhým,“ znie anotácia seriálu. Ten bude následne pravidelne bežať v utorky po Reštarte o 21:40.

Druhou akvizičnou seriálovou novinkou bude trinásťdielna kriminálna séria Vtierka Sam, v originále Take Two. Seriál názvom na známejšiu Vtierku Castle nenadväzuje náhodou. Hlavná hrdinka Vtierky Sam má za sebou veľký úspech ako postava v televíznej kriminálke, no ako aj iné hviezdy podľahne alkoholu a drogám. „Po návrate z liečenia sa snaží oživiť svoju hereckú kariéru. V rámci prípravy na novú úlohu policajnej detektívky sa chce čo najlepšie zdokonaliť a rozhodne sa sledovať pri práci súkromného vyšetrovateľa Eddieho, aby si novú rolu naštudovala priamo u profesionála v praxi. Z tejto situácie nie je detektív vôbec nadšený, ale ukáže sa, že Sam dokáže byť celkom užitočná. Podarí sa im spoločne vyriešiť dôležitý prípad, čo má za následok nárast nových klientov Eddieho detektívnej kancelárie. Všetci noví zákazníci si totiž želajú, aby táto unikátna dvojica pracovala práve pre nich,“ pokračuje anotácia. Seriál sa bude vysielať v stredy po Som mama.

Skorý nástup noviniek a premiér sa premietne aj do podvečerného vysielania. Ako sme už informovali, Joj má v pláne netradične v nedeľu 6. januára predstaviť divákom nový podvečer, v ktorom bude v pracovné dni ponúkať novú scripted sériu Záchranári a novú súťažnú šou IQ taxi. Zároveň to v soboty o 18:20 skúsi s ďalším pôvodným programom a nasadí nový magazín venovaný zvieratám a domácim maznáčikom, Miláčikovo. Moderujú ho Dana Čapkovičová (Strculová) a Marián Labuda, magazín štartuje 5. januára. Joj ráta nateraz s odvysielaním dvadsiatich epizód.

Čítať viac...
Nahor