Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Premiérové Vianoce: Nový Winnetou, ruská novinka na Markíze, Joj s Padesátkou!

RTVS, Markíza aj Joj pripravujú na sviatky niekoľko premiér, toto sú tie najvýraznejšie.

RTVS

Verejnoprávna Jednotka staví tieto Vianoce na sériu premiérových titulov. V čase svetovej premiéry zaradí do programu nové spracovanie klasiky Winnetou v troch častiach Nový svet, Tajomstvo strieborného jazera a Posledný boj. Z rozprávok uvedie Jednotka vlastnú novinku Zázračný nos, koprodukčnú novú rozprávku s Českou televíziou Sľúbená princezná, ale aj akvizičné novinky Rozprávky bratov Grimmovcov, Chladné srdce, Ovečka Shaun. Z akvizičných filmov sa v premiére na RTVS predstaví francúzska komédia Čo sme komu urobili, veľkou premiérou bude Vlk z Wall Street s Leonardom DiCapriom. Jednotka pridá aj ďalšie nové filmy St. Vincent a Drahý priateľ. Na Nový rok zas uvedie premiéru česko-slovenského filmu Vojtech.

O minisérii Winnetou
Moderný remake dobrodružnej klasiky o náčelníkovi Apačov produkovala komerčná RTL. Novým Winnetuom v minisérii je albánsky herec Nika Xhelilaja, v postave Old Shatterhanda sa predstaví Wotan Wilke Möhring. Jednotka uvádza, že sériu odvysiela 24 hodín po svetovej premiére, RTL avizuje jednotlivé diely nasadiť 25., 27. a 29. decembra.

Markíza

Medzi prvými premiérami Markízy vo vianočnom týždni bude pokračovanie skutočného príbehu Najsilnejšie puto 2, ktoré uvedie v stredu 21. decembra. Na Štedrý deň o 22:30 zase staví na romantickú premiéru televízneho filmu Vianočné prekvapenie. Tento typ filmov zaraďuje skôr na Doma. Po tom, čo rovnako na Štedrý deň druhý rok po sebe uvedie Markíza Mrázika, hneď na 1. sviatok vianočný vytiahne ruskú premiéru z roku 2015 Dračia nevesta. Ide o rozprávkový príbeh vo fantasy spracovaní. Na 2. sviatok vianočný by mala zaradiť americkú premiéru komédie s Adamom Sandlerom Blended, ktorú uvedie pod názvom Dovolenka za trest.

O filme Dračia nevesta
Uprostred svadby unesie drak princeznú Miroslavu na svoj zámok na ostrove. Princezná stratila všetkých svojich blízkych aj ženícha a teraz s nachádza v spoločnosti krásneho Armana. Ale kto to je a čo robí na ostrove? Miroslava to zistí, ale bude už neskoro… Zamilovala sa do človeka-draka a pochopí, ako veľmi niekedy láska bolí.

TV JOJ

Televízna dvojka taktiež vytiahne niekoľko premiér. Z balíka vytiahne hneď na úvod jeden z najsilnejších titulov Padesátka, českú komédiu s Jakubom Prachařom plánuje na stredu 21. decembra. Hneď na ďalší deň vo štvrtok nasadzuje po špeciálom dlhom vianočnom vydaní Našich premiéru rodinnej komédie Chaos na Vianoce. Aj Joj bude Štedrý deň po 22. hodine ladiť novým romantickým filmom, zaradí premiéru Zostaň so mnou. V nedeľu k tomu očakávane ponúkne aj ona ruskú rozprávkovú premiéru, v dennom programe odvysiela Tajomstvo snehovej kráľovnej. Na 2. sviatok vianočný zas podvečer ráta s premiérou dobrodružného filmu Captain Sabertooth.

O filme Padesátka
Čo sa stane na horách, zostane na horách, a dole nech si robia, čo chcú. Skutočným korením Krkonoš sú miestni horali, ktorí tu žijú, nech už je sezóna akákoľvek. Lyžiarka s jednou nohou, rolbár, ktorý na Troch kráľov nepije, legendárny lovec žien ozdobený neplodnosťou, barman so záľubou vo veštení. A tiež Pavka, najstarší žijúci člen tradičnej bežkárskej rodiny Bulánovcov. Počas tradičného bežkárskeho preteku – trojkráľovej Padesátky – jeho otec zlomil palicu, a aj tak dobehol jedenásty. Svojho syna nechal Pavka porodiť na Snežke vo vysokej nadmorskej výške, aby sa rýchlejšie okysličoval. Lenže práve syn Jura mu robí starosti. Namiesto nabehaných kilometrov naháňa úplne iné päťdesiatky. Je závislý na zvádzaní zrelých žien, ktorým vyháňa mráz z duší. Na preteky, ktoré Jura znova zrejme nedokončí,  prichádza so svojou matkou Jan Hilský, a okrem skvelého času má aj jeden tajný osobný cieľ. Za jeho splnením sa vydáva hore, do zasneženého sveta horských chát. Spustí tam lavínu šialených udalostí, naučí sa stvárať neuveriteľné kúsky, napríklad prepľúvať hmlu, a predovšetkým sa dozvie utajovanú pravdu o sebe a svojich blízkych.

Čítať viac...
Nahor