Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Premiérové Búrlivé víno predbehli reprízové Rodinné prípady! Nedarí sa mu ani o 18-tej

Markíza sa pokúša nájsť pre seriál funkčné miesto, nevychádza jej ani druhý pokus.

Iskra nádeje spred dvoch týždňov pre Búrlivé víno nateraz zhasla. Seriálu sa v stredu 13. apríla podarilo o 17:50 dosiahnuť nečakaný nárast, keď vyskočilo v podieli až nad 23 %, no šlo zároveň aj o jediný výskok. Markíza hneď o deň na to v dôsledku konkurencie hokeja na Dvojke napriek tomuto úspechu seriál neodvysielala a nahradila ho Susedmi, tvrdo prepadla. Následne sa už podobne ako v stredu ani raz nedvihol.

Podobná situácia s vynechaním Búrlivého vína mala nastať aj tento štvrtok, kedy podvečer hrá slovenská reprezentácia prípravný zápas s Dánskom. Markíza opäť chcela vínnu ságu nahradiť Susedmi, no tentokrát robí krok, aký mala spraviť pred dvomi týždňami, Búrlivé víno nevynechá.

V súčasnosti sa už však seriál do nadpriemerov neťahá. Minulý piatok zažil dokonca úplné fiasko, keď prepadol s podielom len takmer 15 %. Tento utorok sa o málo dostal cez 19 %, no výrazne ho zatienili reprízové Rodinné prípady o 16-tej, ktoré ho predbehli s rozdielom ratingu až o vyše pol percenta.

Markíza celkovo v utorok cez deň ojedinele narástla, už od predpoludňajších Rodinných prípadov sa mala podľa informácií z prostredia Záhorskej Bystrice vyšvihnúť aj vyššie cez 30 %. Aj keď od popoludňajších správ klesala, ako prvé ju zradilo až Búrlivé víno.

Či Markíza vydrží s týmito výkonmi Búrlivého vína až do konca jarnej sezóny, je otázne. Seriál nemá ďaleko ani od výsledkov reprízových Susedov, a to pri markantne vyšších nákladoch. V máji bude ale silnú 18-tu hodinu televízia potrebovať, nakoľko v lukratívnom čase to bude jeden z mála časov, ktorý nepokryje hokej. Zápasy Majstrovstiev sveta v hokeji sa budú vysielať pred ňou a po nej od spravodajstva (začiatky zápasov o 11:15, 15:15 a 19:15). V júni to už však bude opačná situácia, keď budú aj o 18-tej začínať futbalové zápasy EURO 2016 vrátane duelu Slovákov.

Čítať viac...
Nahor