Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Premiérová Svokra na Markíze končí! Joj chce už čoskoro vytiahnuť nové Inkognito

Už v druhej polovici augusta sa očakáva začiatok tvrdého boja medzi komerčnými stanicami, ešte pred tým dôjde k niekoľkým zmenám v letnom programe.

Televízie čoraz častejšie vyťahujú premiérovú pôvodnú tvorbu aj mimo sezóny, pričom tento rok dokonca aj mimo plán. Príkladom bola Svokra, ktorej nové časti nasadila Markíza doslova narýchlo, keď ich zaradila zmenou programu, neavizovala ich ani klientom. Rovnako sa do letnej štruktúry dostala Zámena manželiek, tu však líder ponúka české epizódy so slovenskou grafikou a komentárom.

Premiérová Svokra ale narozdiel od Zámeny manželiek do konca letných štruktúr nepobeží. Televízia mala, zdá sa, do zálohy vyrobených len pár častí, keď tú poslednú by mala odvysielať túto stredu 29. júla. Už o týždeň na to by streda o 20:30 mala vyzerať na Markíze opäť inak. Pôvodne v tomto čase chcela televízia vysielať filmy, už po prvom týždni doň zaradila spomínanú Svokru, no leto dokončí so Zámenou manželiek. Tá sa tak bude od 32. týždňa vysielať až trikrát do týždňa. Markíza má k dispozícii dostatok českých epizód.

Ako sme vás už informovali, na prelome júla a augusta dôjde k zmene aj v štruktúre Joj. Pre mimoriadne zdvojovanie Kuriéra sa televízii druhá séria seriálu minie o týždeň skôr, vydrží jej tak len do júla. V utorky akvizičný seriál nahradia Vinári, ktorí tak budú rovnako ako Zámena manželiek bežať trikrát do týždňa avšak v pondelky až stredy.

V prvý štvrtok bez akčného seriálu nasadí Joj filmového Kuriéra 2, no už o týždeň na to sa vo štvrtok 13. augusta o 20:30 objavuje v programe televíznej dvojky premiérové Inkognito. To televízia potiahla ešte v prvý letný týždeň a podľa všetkého to bude prvý sezónny program, ktorý sa po letnej pauze vráti s novými časťami do štruktúry.

Prekvapením je pri tom deň, v ktorý chce Joj Inkognito nasadiť po prázdninovej prestávke. Jeho novú éru na jar 2015 začínala v pondelky, v závere sezóny ho nasadila aj na stredy. Štvrtok by tak bol jeho tretím dňom v krátkom čase, čo by nemuselo pomáhať budovaniu návyku divákov. Zároveň by však tento krok mohol naznačovať plány Joj do jesennej sezóny.

V programe Joj dôjde v 33. týždni ešte k jednej zmene. Od pondelka 10. augusta už nebude mať televízia, pravdepodobne, k dispozícii epizódy Extrémnych prípadov, ako sme už informovali, mali by sa jej uprostred augusta minúť. Od spomínaného dátumu sa v accesse Joj objavuje toto leto už tretí program, keď doň nasadzuje sériu Ako som prežil. Zatiaľ sa tak do štruktúry nedostáva šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Extrémne prípady nasadila Joj pred 18-tu po tom, čo jej nefungovali pôvodne plánované Aféry, nedarilo sa ani dvojporcii Súdnej siene.

Čítať viac...
Nahor