Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Premiéra Slovákov na Eure očakávane valcovala, na zápasy hokejistov však nedosiahla!

Slovenský futbal zažil na európskom šampionáte veľkú premiéru, rekordný počet divákov neprilákal.

Duelom s Walesom odštartovali Slováci svoju cestu na futbalovom Eure, na ktorom sa v ére samostatnosti predstavujú po prvýkrát. Premiéra, ktorá nepriniesla bodový zisk po prehre 1:2, bola ale podľa očakávaní úspešná divácky, keď malo polčasy sledovať takmer 590 a 670-tisíc divákov pri podielom pod 50 a 45 % (12+). Nestačilo to však na výkony zápasov Slovákov na hokejových Majstrovstvách sveta, napríklad tohtoročná prehra s Francúzskom sa v dvoch tretinách dostala cez milión, duel sa taktiež odohral večer. V 12 – 54 futbal uhral podobné podiely 48,5 % a pod 49 %.

Zatlačené boli včera očakávane hlavné spravodajstvá, nakoľko sa zápas začínal o 18-tej, Televízne noviny sa dostali len cez 13 %, Noviny ktoré sa viac vyhli futbalu sa ťahali k 20 %. Proti TN-kám boli ale v celej dĺžke vpredu. Joj si náskok držala aj následne, nakoľko vyhrala s večernou premiérou Kráľovstvo lesných strážcov s podielom nad 17 %, Tiesňová linka Markízy sa doťahovala s futbalom na Jednotke pri podieli 15 %. Euro ponúklo večer atraktívny zápas Anglicka s Ruskom, ktorý v komerčnej cieľovke šiel nad 15 a pod 18 %.

Na menších Percy Jackson: Zlodej blesku šiel cez 7 %, Leto v Chorvátsku na Doma o niečo menej cez rovnakú hranicu. Uragán Dajto šiel pod 4 a na 3 %.

Foto: FB SFZ

Čítať viac...
Nahor