Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prelom v televíznom spravodajstve? Moderátori novín to skúšajú bez čítačky! (video)

V Joj sa rozhodli s predĺžením Novín o 17 zaviesť novinku, ktorá môže znamenať výrazný prelom vo vnímaní moderátorov spravodajstva.

Moderátori televíznych správ sa často stretávajú s kritikou a so spochybňovaním ich kvalít, keď sú označovaní za moderátorov, ktorí dokážu odkomunikovať len text bežiaci na čítačke. Podľa mnohých divákov nedokážu improvizovať či viesť dlhší dialóg, pričom ani vopred naplánované krátke rozhovory medzi moderátormi počas zahlásení príspevkov na tomto vnímaní nič nezmenili.

V Joj sa však od tohto pondelka rozhodli pre výraznú novinku, ktorá by mohla aj z moderátorov správ urobiť pomaly rečníkov. Dva vstupy Novín o 17 totižto venuje televízia téme, ktorú rozoberajú samotní moderátori. Fakty alebo informácie o téme majú pripravené na papieri, pričom v rámci vzájomnej debaty tému rozoberajú a diskutujú o nej a prezentujú informácie. Tieto vstupy sú zväčša len doplnené reportážou k danej téme. Moderátori riešia vážne aj odľahčené témy.

Televízni správari v tomto prípade nemajú k dispozícii čítačku, ale spoliehať sa musia na seba a na podklady, ktoré si pripravili. Vzájomne k tomu vedú diskusiu, ktorá má zväčša jasný scenár, no neraz musia preukázať aj svoje improvizačné schopnosti. Moderátori sú tak vďaka tomuto kroku nielen nútení rozprávať, zároveň sú vtiahnutí priamo do témy a vzájomnou diskusiou sa približujú divákovi.

Tento krok patrí medzi najodvážnejšie, aké sme zatiaľ v televíznych správach zaznamenali. Ak nepôjde len o dočasný pokus, televízne spravodajstvo na Slovensku má šancu získať na atraktivite. A po prvý raz bez toho, aby titulok správy musel byť „šokujúci“ a podporený tromi výkričníkmi.

Diskusia moderátorov Novín o 17

Čítať viac...
Nahor