Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prekvapivý záver týždňa: Joj cez víkend víťazom v prime-time, Titanic po rokoch stále nadpriemerný!

Legendárny Titanic dopomohol Joj v nedeľňajšej repríze k postu dokonca celodennej jednotky.

PIATOK: Jedine v piatok bola Markíza s hlavným programom lídrom. Komédia Dědictví aneb Kurvahošigutntág atakovala podiel 25 %, Joj až za polnoc ťahala slávny Titanic, ktorý získal nadpriemerný podiel 23 %. Film v priebehu svojej dĺžky postupne narastal. Klasiku uhrala Jednotke Naj dedinka Slovenska, keď v 12+ prekročila 17 % a v komerčnej cieľovke atakovala 11 %.

Slabý nástup do víkendu mala Plus, keď snímka Záhada sfingy uhrala 4 %. Smotánka Domy túto hranicu atakovala, Domov na kľúč dosiahol 4,5 %. Najlepšie sa darilo nasledujúcemu Ženíchovi na úteku a taktiež snímke Sniper 3 na Dajto, oba filmy prekročili 6 %. Pripomenula sa Wau, ktorej kriminálky CSI uhrali pod 3 a nad 4 %.

SOBOTA: V prvý víkendový večer už vyhrala Joj a to nielen s hlavným filmom ale aj v prime-time. Kameňák 3 jej bez prekvapení z trojice Kameňákov zafungoval najlepšie, keď atakoval 24 %. Enderova hra na Markíze podliezla 20 %. Obdobnému žánru v reprízach sa aktuálne v soboty nedarí, posledne neuspela ani Joj s Nebezpečnou korisťou, rovnako pred týždňom neuspeli ani Pompeje (viac tu).

V sobotu si už vylepšila chuť Plus, ďalšia kultovka Planéta opíc jej siahala na 7 %. Dome zas nadpriemer opäť priniesla romantická Inga Lindströmová, film Svenovo dedičstvo sa dostal nad 6 %. Jedna z ďalších klasík Žandár sa žení na Dajto atakovala 5 %.

NEDEĽA: Posledný deň týždňa patril v prvom rade záverečnej etape Tour de France. Slávnym cyklistickým pretekom sa tento rok celkovo darilo na Dvojke mimoriadne nadpriemerne, nesklamala ani posledná klasika, ktorá v komerčnej cieľovke dosiahla 21 %. Finálna etapa výrazne ovplyvňovala hlavné spravodajstvá, viac nižšie.

Po pol deviatej bola v čele rovnako ako v sobotu Joj, premiérová romantika Malý kúsok neba dosiahla podiel nad 25 %. Akcia s Jasonom Stathamom Mechanik zabijak uhrala share len nad 22 %. Z menších staníc boli najvyššie Doma s Plus, ženská stanica vysielala českú komédiu Román pro muže, dostala sa pod 8 %, Pomsta mŕtveho muža Plus sa blížila k 7 %. Dajto bolo s Myšlienkami vraha pod 4 %.

Joj bola v nedeľu o pár desatín dokonca celodennou jednotkou. Dopomohol jej k tomu najmä Titanic, ktorý mal dosiahnuť podiel okolo 18 % a pre svoju dĺžku držať Joj v nadpriemere väčšinu popoludnia.

Víťazom celodenného rebríčka sledovanosti sa počas všetkých troch dní stalo Najlepšie počasie. Blízko seba boli v tieto dni opäť hlavné spravodajstvá. Televízne noviny sa z víťazstva mohli tešiť len v piatok, podielovo dosiahli nad 34 %, Noviny Joj skončili pod 29 %. Rozdiel v ratingu bol menej než bod. V sobotu sa už o pár desatín ratingu dostala do čela Joj, ktorej hlavné správy sa v podieli opäť blížili k 29 %, TNky podliezli tridsiatku. V nedeľu výkon Televíznych novín objektívne znížila záverečná etapa Tour de France, ktorej prenos Dvojka RTVS ukončila až pred ôsmou, skončili pod 24 %, Noviny Joj dosiahli nad 25 %. Krimi, ktoré sa s cyklistikou prekrývali v celej dĺžke, neprepadli s podielom pod 19 %.

Čítať viac...
Nahor