Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prekvapivý pohyb v spravodajskej hodine: Správy RTVS nečakane blízko Televíznym novinám!

Druhý deň vynovenej podoby spravodajstva priniesol RTVS nečakaný úspech.

Správy RTVS prešli v nedeľu 18. decembra ďalšou historickou zmenou, po ktorej sa budú chcieť radiť k moderným európskym spravodajstvám. Kým v prvý deň napriek kampani v sledovanosti neposilnili a dosiahli obdobný podiel na trhu ako nedeľu predtým, hneď v pondelok zaznamenali výskok.

Horná hranica výkonnosti Správ RTVS sa v univerzálnej skupine 12+ hýbe v ostatných dňoch spravidla okolo podielových 16 %, no v pondelok sa dostali značne vyššie. Ich podiel totiž dosiahol hodnotu 18,6 %, čo je jeden z top výkonov za dlhé obdobie. Čo viac, verejnoprávne spravodajstvo sa priblížilo ku historicky najsledovanejším správam.

V ostatných týždňoch sa rozdiel medzi Televíznymi novinami a Správami RTVS drží na úrovni 10 a viac percent, pod túto hranicu nepadá. Ak tak len minimálne. V pondelok však bol odstup značne menší – len vyše 7 %, keď mali Televízne noviny dosiahnuť podiel 25,9 %. Pre ne zas ide o jeden z tých najslabších výkonov v 12+. Noviny Joj  udržali väčší náskok s podielom 29,9 %, stali sa aj najsledovanejším programom dňa.

Čítať viac...
Nahor