Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prekvapivé výsledky: Markíze nepomohol ani nárast Búrlivého vína, jar ukončila najslabšie v histórii!

Lídrovi síce držalo nadpriemer Búrlivé víno a vysoko so záverečnými časťami vyskočila Dáma v závoji, posledný týždeň jarnej sezóny aj tak preňho znamenal pád na najhoršie čísla od štartu.

Jar 2015 bola pre Markízu tým najhorším, čo dosiaľ od štartu v roku 1996 zažila. Negatívny trend potvrdil aj posledný 26. týždeň jarnej sezóny. Líder zažil najslabší záver jarnej časti sezóny vo svojej histórii a to napriek tomu, že sa mu v júni dvihlo z podpriemerov nad priemery Búrlivé víno a v poslednom týždni nečakane vyskočila Dáma v závoji. Markíze však nevyšla záverečná časť týždňa a dosiahla v hlavnom vysielacom čase na hodnotu nad 25 %. Len po tretíkrát v histórii sa v posledný týždeň jari prepadla pod tridsiatku, prvý raz sa tak stalo v roku 2012, kedy však na túto hranicu stratila len pár desatín, druhý raz minulý rok, kedy sa už prehupla len cez 26 %. Markíza dosiahla najhorší výkon aj celodenne keď padla pod 23 %.

Joj mohla byť spokojnejšia, nakoľko v prime-time ukončila jarnú sezónu štvrtým najlepším výkonom od štartu, resp. od zavedenia peoplemetrov. Vo výsledku prekročila 22 %, čím zlepšila výkony z posledných dvoch rokov. Horšie je na tom televízna dvojka celodenne, kde je jej najväčším víťazstvom medziročný nárast, výkon pod 17 % je až siedmym najlepším celodenným výsledkom stanice.

Medzi menšími komerčnými stanicami najlepšie zakončila jar v prime-time Plus, ktorá sa ako jediná dostala cez štyri percentá a blížila sa k piatim percentám. Pre Plus to bol dokonca druhý najlepší záver jarnej sezóny. Nasledovala ju Doma, ktorá v hlavnom vysielacom čase atakovala štyri percentá a rovnako zaznamenala druhý najlepší výkon posledného jarného týždňa. Stanice s menšou históriou Dajto a Wau dosiahli svoje maximá, čo je však očakávaný trend. Celodenne je aktuálne najsilnejšia Doma, ktorá v 26. týždni prekročila päť percent, od Plus však neodskočila ani o pol podielového bodu.

Čítať viac...
Nahor