Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prekvapivá správa pre klientov Skylinku: Už o pár dní môžu prísť o stanice Eurosportu či Discovery!

Operátor sa zatiaľ nedohodol na podmienkach.

Výška poplatkov je problémom aj na ďalšom poli. Operátor Skylink aktuálne informoval médiá, že už na konci tohto mesiaca môže z ponuky vyradiť atraktívne televízne kanály, ktoré predáva Discovery Networks.

Kanály by pritom skončili nielen v ponuke slovenského Skylinku ale aj ďalších krajinách, kde prevádzkuje televízne platformy spoločnosť M7 Group S.A. – Česká republika, Rakúsko, Nemecko a krajiny Beneluxu (Belgicko, Holandsko, Luxembursko).

Spoločnosť M7 Group S.A. uvádza, že Discovery Networks požaduje, aby operátori zaraďovali do ponuky všetky jej stanice. „Núti televíznych operátorov odoberať buď všetky stanice alebo žiadne. V jednotlivých krajinách sa ponuka programov líši, ale celkovo zahrňuje programy Discovery, TLC, DMax a športové programy Eurosport,“ uvádza.

Problémom je výška poplatkov, ktorú požaduje Discovery Networks zvýšiť. „Novo požadované poplatky zdvojnásobujú už i tak značné čiastky, ktoré nám Discovery Networks za svoje programy dnes účtuje. Nové finančné požiadavky sú úplne mimo realitu, a to najmä vzhľadom k priemernej výkonnosti týchto programov na jednotlivých trhoch,“ uviedol Hans Troelstra, výkonný riaditeľ spoločnosti M7 Group.

Skylink je pripravený kanály vyradiť a nahradiť ich stanicami, ktoré budú žánrovo podobné a prinesú obdobný obsah: „Pokiaľ obidve strany do konca tohto mesiaca nedosiahnu uspokojivú dohodu, pripravuje spoločnosť M7 Group vhodný záložný scenár, ktorý umožní zákazníkom sledovať iné, žánrovo podobné programy, bez akéhokoľvek zvyšovania cien. Uvoľnená kapacita bude využitá pre pridanie nových programov a prevedeniu vybraných súčasných programov s vysokou sledovanosťou z SD do HD kvality, čím zároveň dôjde i k rozšíreniu ponuky nelineárnych služieb. Sme si istí, že plánované opatrenia našu ponuku nijako nepoškodia. Naopak, vnímame ich ako príležitosť, ako ju ďalej zatraktívniť, a tým prispieť k udržaniu lojality našich zákazníkov.“

Čítať viac...
Nahor