Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prekvapí Markíza s jesennou ťažiskovou šou? Po Tvoja tvár znie povedome sa hovorí o tomto projekte!

Joj svoj hlavný projekt pre jesennú sezónu potvrdila už vlani.

Televízie v každom roku predstavujú jeden či dva ťažiskové formáty, ktoré tvoria kľúčovú stavbu ich sezónnych štruktúr. Aj keď sa v niektorých prípadoch ich výkonnosť postupne znižuje až za úroveň bežných programov vysielaných počas celého roka, imidžovo bez nich televízie naďalej fungujú len veľmi ťažko.

Kým Joj na jar už tradične stavila najmä na rodinnú reláciu V siedmom nebi, ktorej aktuálnu sériu začala koncom minulého roka a ukončila v marci, Markíza uprostred februára po piatich rokoch vrátila spoločne s Novou na obrazovky formát The Voice Česko Slovensko s novou porotou, moderátormi aj novou scénou, ktorej postavenie trvalo dva mesiace pri celkovej investícii milión českých korún.

Napriek tomu, že Markíza tretiu sériu The Voice odštartovala na lepších číslach ako rok pred tým piatu sériu federálnej Superstar, jej sledovanosť v ostatných týždňoch stále padá. Ostatnú nedeľu mala zaznamenal zatiaľ najslabší výkon, aktuálne sa má šou hýbať pod ratingovou osmičkou. Okolo 7 – 8 ratingov sa držalo túto jar aj V siedmom nebi, ktoré tak za výkonmi v rovnakom období spred roka zaostalo.

Pre televízie je klasicky ešte kľúčovejšou ako jarná jesenná sezóna, do ktorej obe najväčšie stanice na Slovensku pripravujú investíciu aj v podobe veľkej šou. Joj už vlani potvrdila prípravu ôsmej série Česko Slovensko má talent, do ktorej koncom marca prebehli už aj tradičné kastingové víkendy. Televízia by sa opäť pri príprave formátu mala spojiť s Primou, nakrúcanie šou v ostatných rokoch zakotvilo na bratislavskej Kolibe. Niekoľkodňové nakrúcanie najdôležitejších „divadiel“ alebo kastingových vystúpení, z ktorých vlani televízie ponúkli celkovo 13 epizód, bude prebiehať tradične pred letom.

Joj ani Prima zatiaľ neavizujú zmeny v porotcovskej či moderátorskej zostave, a tak by mohlo obsadenie ostať po minuloročnej obmene nezmenené. Moderátormi by tak boli Lujza Garajová Schrameková David Gránský, porotcami zas Jaro Slávik, Marta Jandová, Diana Mórová a Jakub Prachař.

Menej jasné je zatiaľ, na aký projekt staví na jeseň Markíza. Tá ešte vlani v plánoch pre klientov uviedla, že pre tento rok ráta s ťažiskovými formátmi The Voice a Tvoja tvár znie povedome. V prípade speváckej imitačnej šou s osobnosťami by šlo už o piatu sériu, dosiaľ poslednú vysielala Markíza vlani na jeseň.

V zákulisí Markízy sa však objavili hlasy aj o príprave inej veľkej šou. Prebehnúť už mali prvé rozhovory ohľadom možných súťažiacich do novej série tanečnej šou Let´s Dance, ktorú vrátila Markíza na obrazovky po rokoch na jeseň 2017. Po takmer dvojročnej prestávke by tak so šou mohla počítať opäť, kedy by ju však chcela nasadiť, je neznáme.

Čo do sledovanosti Let´s Dance za očakávaniami skôr zaostala, priemerná sledovanosť šiestej série dosiahla úroveň 7,8 ratingu. Šou však ako imidžovo tak pri číslach škodila jej dĺžka, keď tvorcovia priame prenosy naťahovali až k polnoci, a to v nedeľné večery, kedy diváci na druhý deň vstávajú do práce. K podobným číslam sa však dostáva v tejto sérii aj o hodinu kratší The Voice, vlaňajšia štvrtá séria Tvoja tvár znie povedome dosahovala najčastejšie výkony tesne nad hranicou 8,5 ratingu.

Čítať viac...
Nahor