Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Netradičný krok Markízy: Na novú sériu Čo ja viem zaútočí v piatky vlastným premiérovým kvízom!

Markíza bude svoj program od nového roka skladať podľa očakávaní, napriek tomu pripravila jeden netradičný krok.

Ešte týždeň stále ostáva do príchodu vianočného programu, no už teraz sa do pozornosti dostávajú plány televízií po Novom roku. Ako to už býva zvykom, napriek mimosezónnemu obdobiu nemôžu svoj program vypustiť, a tak ho stavajú na viacerých premiérach, pričom obe televízie vyťahujú zo šuflíka aj nosné formáty.

Kým Joj bude svoj ponovoročný program stavať na 40-dielnom seriáli Nový život, ktorý obsadí pravidelne až tri dni v pracovnom týždni, hlavnou novinkou Markízy bude šou Svadba na prvý pohľad, ktorú vytiahne už na začiatku januára.

Všetky hlavné jarné programy vyťahuje hneď od začiatku januára do vysielania RTVS, ktorá sa týmto, podľa všetkého, pripravuje na športovú druhú polovicu jari, ktorá začne od mája hokejovým šampionátom, v júni nasleduje futbalové EURO 2020, na prelome júla a augusta prebehnú Letné olympijské hry v Tokio, ktoré už ale do jarnej štruktúry nezasahujú.

Po druhýkrát pritom netradične skoro vytiahne RTVS do štruktúry piatkový zábavný kvíz Čo ja viem, ktorý v minulosti zvykol štartovať v marci, resp. apríli počas Veľkej noci. Vlani nové vedenie telerozhlasu rozhodlo už o januárovom štarte a teraz tento krok zopakuje.

Čo ja viem sa s novou sériou po prvýkrát v programe objaví 17. januára, no netradičný krok chystá Markíza, ktorým Jednotku s piatkovou zábavou na začiatku roka predbehne. Na nezvyčajný deň totižto vyťahuje konkurenciu vlastného kvízu Dobre vedieť, ktorý bežne v minulosti vysielala v utorky či štvrtky.

Markíza pôvodne v piatky rátala s filmami, nasadenie Dobre vedieť na piatky oznámila až v rámci oficiálnych plánov. Nové časti pritom stihne nasadiť skôr, ako vytiahne RTVS Čo ja viem, keď Dobre vedieť nasadí od piatka 10. januára.

Tento krok Markízy je o to zaujímavejší, že v bežnejší deň Dobre vedieť, vo štvrtok, bude vysielať reprízy komediálneho seriálu Kuchyňa. Tým sa pokúsi stiahnuť časť divákov Hornej Dolnej, na začiatku tohto roka jej však pokus s reprízovým seriálom vo štvrtky skončil prepadákom, skúsila to však s dramatickými Milenkami.

 

Čítať viac...
Nahor