Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Prekvapenie z Markízy: Do novej šou zlákala dlhoročnú tvár Joj!

Televízia uvedie ďalší kuchársky formát.

V roku 2015 sa Markíza rozhodla pustiť do realizácie kratších kulinárskych formátov, ktoré pripravuje pre menšiu stanicu Doma. V júni pred piatimi rokmi najprv spustila reláciu s názvom Zmena chutí, v ktorej Janica Lacová a Aneta Orosiová vo vzájomnom súboji predvádzali, ako variť inak a zdravo.

Po mesiaci ju však televízia zrušila a nahradila plynule novou reláciou Varte s nami, do ktorej už nasadila všeobecne zvučnejšie mená Adrianu Polákovú a Marcela Ihnačáka, čím sa relácia stala zároveň pravidelnou televíznou kampaňou pre reťazec Lidl.

S vysielaním krátkeho dvanásťminútového sponzorovaného programu Lidla Varte s nami už Markíza vydržala dodnes. Od roku 2015 ho vysiela pravidelne v pondelky v prime-time pred najsledovanejším programom Doma – hlavnou večernou telenovelou, o 20:15, zároveň ho reprízuje v piatky po Teleráne.

Markíze sa tento koncept vyplatil, keď jej sponzorovaná relácia neprináša úbytok divákov a zároveň, naopak, pre ňu znamená príjem. Najnovšie sa dokonca rozhodla pridať do štruktúry Doma druhú krátku kuchársku reláciu, ktorá doplní jej súčasné vysielanie.

Novinka ponesie názov Spoločne s chuťou. Markíza pritom prekvapila, keď sa jej hlavnou tvárou stane herečka a moderátorka Lujza Garajová Schrameková. Tá od roku 2015 patrí medzi najvychytenejšie herečky a tváre konkurenčnej Joj, na ktorej obrazovke sa objavuje už od roku 2012, kedy bola súčasťou zostavy skeč šou Haló.

Práve na obraze Joj herecká hviezda Schramekovej vystrelila. U divákov popularitu nabrala vďaka účasti v dennom seriáli Divoké kone, po ktorom následne dostala od januára 2016 veľkú postavu v komediálnom seriáli Naši. V roku 2018 sa stala rovno najpopulárnejšou herečkou, keď získala sošku v diváckej ankete OTO. Na Joj dostala tiež hlavné moderátorské miesto, keď ju v roku 2018 televízia obsadila do moderátorskej dvojice s Davidom Gránským do ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent. Vlani k tomu úspešnú televíznu šnúru zavŕšila ziskom vlastnej talkshow Čau, Lujza.

Schrameková sa v úlohe moderátorky na obraze Markízy objaví vôbec po prvýkrát. Novú reláciu Spoločne s chuťou bude moderovať spolu s kuchárom Marekom Pavalom, ktorý je finalistom prvej série šou MasterChef z roku 2012, ktorú Markíza a Nova vysielali spoločne.

Reláciu Spoločne s vami bude Doma vysielať v piatky o 20:15, kuchárskymi programami tak televízia začne aj ukončí pracovný týždeň.

Čítať viac...
Nahor