Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Prekvapenie z Koliby, Joj vráti kontajnerovú reality šou (aktualizácia)

Aktualizácia: Joj už potvrdila na svojom oficiálnom portáli, že reality šou Hotel Paradise vráti. Urobí tak rovnako ako Prima na webe, prinesie najnovšiu 10. sériu dánskej verzie Hotela Paradise. V tej okrem „emócií či intríg“ nie je núdza o posteľné scény a kontroverzný obsah, čo nekorešponduje so stratégiou televízie, ktorú si stanovila v posledných mesiacoch. Joj reality šou lokalizuje prostredníctvom titulkov, zatiaľ nie je jasné, či bude šou napriek svojmu obsahu voľne prístupná ako všetok jej prémiový obsah, alebo časť kontroverzných scén vystrihne či uzamkne.

—–

Pôvodná správa (18. jún 2014)

Napriek tomu, že generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, už niekoľko raz od nástupu do funkcie zdôraznil, že reality formátom ako Vyvolení či Hotel Paradise na Jojke odzvonilo, sama televízia oživila diskusiu o návrate kontajnerovej reality šou.

Klasický Farmár hľadá ženu, Mama, ožeň ma či Vyvolení. To sú všetko formáty, ktoré minimálne v podobe, v akej sme ich vídavali v minulosti, už viac na Joj neuvidíme. Televízia z Koliby po nástupe Marcela Gregu do pozície generálneho riaditeľa oznámila svoj zámer nestavať štruktúru na podobných formátoch, Joj odstránila programy plné vulgarizmov a začala sa profilovať rodinne. „Naša hlavná stanica bude omnoho viac rodinná ako v minulosti,“ povedal Grega.

Joj však prekvapila, keď na sociálnej sieti začala pátrať, či by si diváci nepriali návrat kontajnerovej reality šou. Urobila tak na profile tropickej šou Hotel Paradise, ktorú vysielala v roku 2012. Kto by chcel pokračovanie Hotela Paradise?“ spýtala sa televízia fanúšikov projektu.

Hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová, na otázku, či televízia plánuje návrat kontajnerovej reality šou, odpovedala očakávane: „Reality šou Hotel Paradise neplánujeme vysielať.“ Podľa našich informácií nie je obdobná reality šou v pláne ani na tento a ani budúci rok. Vulgárne reality projekty potlačila televízia aj na webe.

DOPLNENÉ: Televízia podľa prvých informácií predsa len uvažuje nad odvysielaním nového Hotela Paradise. Urobiť by tak mala podobne ako česká Prima iba na webe, s najväčšou pravdepodobnosťou by šlo rovnako o prevzatú verziu. Už v minulosti však Joj uvažovala o vlastnej webovej reality šou, pre vysoké náklady sa zatiaľ jej plány nenaplnili.

Na webe a sociálnych sieťach televízie čoraz viac komunikujú s divákmi a odhaľujú zo svojich noviniek a plánov. RTVS napríklad potvrdila pokračovanie Kolonády najprv na sociálnej sieti, oficiálne odkomunikovala druhú sériu až o pár dní neskôr. Joj zas definitívny štart Dobrého rána oznámila na svojom Instagrame dva týždne pred tým, než s informáciou vyšla oficiálne na verejnosť.

Čítať viac...
Nahor