Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prehra proti Nemcom naposledy zlomila 50 %, z víkendových filmov najvyššie Cesta do krajiny Oz!

Viaceré futbalové zápasy sa cez víkend dostali až k 30 %.

PIATOK: Finále Mafiánov po odklade stratilo divákov, 5 proti 5 dobehlo Markízu aj Joj, vysoko Správy RTVS!

SOBOTA: V prvý víkendový deň ponúklo prvé osemfinálové zápasy EURO 2016, pričom hneď úvodný duel víťazného Poľska so Švajčiarmi patril medzi doteraz najlepšie a najdramatickejšie. Aj preto sa jeho podiel postupne dvíhal, kým prvý polčas v komerčnej cieľovke uhral pod 18 %, druhý s predĺžením aj penaltami už tesne prekročil 29 %. Jednotku od 18-tej vystriedala Dvojka so zápasom Wales – Severné Írsko a podielmi pod 19 a nad 16 %. Osemfinále Chorvátska s Portugalcami vrcholilo predĺžením, podielovo sa hýbalo na Jednotke pod 19 a až 29 %.

Komerčným staniciam sa nedarilo, Smotánka šla pod 17 %, Naši zas pod 13 %, rovnako tak aj večerný film Joj Pí a jeho život, ktorý túto hranicu atakoval. V podpriemere bola Markíza so snímkou Denník Bridget Jonesovej: S rozumom v koncoch a podielom pod 18 %. Joj vysoko doplnila Plus s filmom X-Men: Wolverine a podielom o málo nad 18 %, Leto v Amsterdame na Doma uhralo pod päť percent, Dajto s filmom Tango a Cash šlo cez štvorku.

NEDEĽA: V závere víkendu sa jednoznačnou udalosťou stal osemfinálový zápas Slovenska proti Nemecku. Po prehre sa naša reprezentácia lúči s premiérovým účinkovaním na európskom šampionáte, posledný duel Slovákov sledovalo pod 780 a nad 730-tisíc divákov v 12+. V dôsledku nepriaznivého stavu diváci nepribúdali. Podielovo sa ešte raz podarilo futbalu zlomiť vysokú hranicu 50 %, a to s prvým polčasom, ktorý podliezol 51 %, ten druhý už šiel pod 42 %. Platilo to aj v cieľovke 12 – 54, kde sa podiely hýbali pod 53 a na hranici 46,5 %.

Najlepší zápas sa opäť odohral na začiatku hracieho dňa, keď Francúzsko potrápilo Írsko. Podielovo šiel duel na v komerčnej cieľovke na Dvojke pod 18 a až na 30 %. Večerný zápas Belgicka proti Maďarsku na Jednotke uhral pod 17 a nad 21 %.

S večerným programom už bola lídrom Joj, ktorej premiéra Cesta do krajiny Oz uhrala pri svojej značnej dĺžke rating 6,5 % s podielom 22 %. Snímka sa stala zároveň najsledovanejšou z celého týždňa. Markíza s filmom Dobrodružstvo s mojím ex podliezla 19 %. Bezpečný prístav na Plus získal 5,5 %, Sissi: Pravdivý príbeh jej lásky na Doma šiel cez 4 %. Dajto sa s filmom Wild, Wild, West podobne dostalo cez štvorku.

Čítať viac...
Nahor