Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prehľad sledovanosti medzi sviatkami: Markíze sa darilo s filmami, Joj zabrala česká premiéra! Obe televízie aj s prepadákom

Pozrite sa, ako sa televíziám darilo večer medzi sviatočnými dňami.

Po Štefanovi vo štvrtok 27. decembra vyšiel večer Joj. Tá ponúkla českú premiéru Bajkeri, s ktorou sa dostala pod 10 ratingov s podielom pod 23 %. Z večerných hlavných programov zo všetkých spomínaných dní zároveň vyskočila najvyššie, tesne ju dotiahla len v nedeľu s filmom Markíza. Tá vo štvrtok v prime-time však prepadla, keď s multireprízovou snímkou Karate Kid šla len nad 14 %. Jednotka ponúkla oceňovanú snímku Nedotknuteľní, v oboch cieľovkách sa s ňou hýbala v priemere okolo 13 %.

Piatok už patril Markíze, ktorej Harry Potter a Kameň mudrcov priniesol 8,5 ratingu s podielom pod 22 %. Ešte väčší prepadák, ako Markíza vo štvrtok, zažila Joj, ktorá s reprízou minuloročného silvestrovského zostrihu Všetko, čo mám rád uhrala len 10 %. Bez problémov ju predbehla Jednotka s klasikou Vesničko má středisková a podielom cez 18 %, v univerzálnej cieľovke viedla so 17 %.

V sobotu boli televízie blízko seba v rozmedzí jedného ratingu. Žoldnier na Markíze sa hýbal okolo 8 % s podielom pod 20 %, česká premiéra Škoda lásky na Joj šla pod 8 ratingov s podielom 18 %. O rozdiel s filmom Markízy v podieli na trhu sa postarala najmä krátka dĺžka filmu Joj, ktorý bol totiž súčasťou seriálovej série. Sváko Ragan na Jednotke pokračoval ratingom okolo 7 % a podielom pod 17 % (12-54), celkovo (12+) viedol s podielom pod 19 %, blízko mu však bola Joj a výrazne nezaostala ani Markíza.

V predsilvestrovskú nedeľu sa podarilo Markíze s filmom Elysium uhrať 9,5 ratingu pri podieli cez 22 %, komédia Jedna za všetky na Joj zaostala o necelý rating s podielom pod 21 %. Jednotka zreprízovala vlaňajší hit Mária Terézia, už bez väčšieho úspechu s podielmi okolo 8 a 11 %. V univerzálnej cieľovke to bolo viac – okolo 11 a 16 %.

V každý zo štyroch dní sa na čelo sledovanosti dostali spravodajské relácie, najviac uhrali štvrtkové Televízne noviny s vyše 11 ratingami a podielom takmer 29 %. Na čele či v horných priečkach boli aj v ostatné dni, Novinám Joj sa podarilo vyhrať nedeľu, keď šli pod 10 ratingov s podielom takmer 25 %. V celkovom publiku boli na čele dní taktiež spravodajstvá, najvyššie sa hýbali okolo hranice 620 až 630-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor