Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prehľad sledovanosti: 1890 smerom k finále rastie, Joj a Markíza už prekonali hokej!

Doteraz boli hokejové duely Slovákov na Majstrovstvách sveta jasne najsledovanejším programom na Slovensku, tento rok to platiť prestalo.

Sklamanie z výsledkov slovenskej reprezentácie na MS v hokeji naďalej prehlbuje dno sledovanosti jej zápasov. Ostatné dve prehry proti Rusku a USA vysielané po 16. hodine sledovalo celkovo po tretinách okolo 525 až postupne len okolo 440-tisíc divákov, čím sa definitívne vzdialili v minulosti bežnému miliónu. Podiely sa v prvých tretinách pohybovali nad 40 %, neskôr pre výrazný náskok súpera diváci odchádzali a minimálne tretie tretiny šli okolo 33 – 36 % (12+). V 12 – 54 boli čísla optimistickejšie najmä pri sobotnom zápase s Rusmi, kedy druhá tretina dosiahla share až 52 % s 11 ratingami a prvá prekročila podielovú hranicu 49 %.

Sledovanosť zápasov oproti minulým rokom klesla natoľko, že sa pred hokej v celkových číslach dostávajú komerčné stanice. Kým v sobotu ešte bol na vrchole dňa, v nedeľu najsledovanejšiu tretinu hokeja s náskokom prekonalo Najlepšie počasie a tesne aj Počasie Markízy. Noviny Joj sa zas dostali pred druhú a tretiu tretinu duelu s USA, s o niečo menším náskokom sa to podarilo aj Televíznym novinám.

Z večerných programov vo štvrtok prepadlo Dobre vedieť!, keď sa blížilo len k 16 %, Inkognito vyhralo s podielom 21 %. Zlaté časy atakovali 11 %, v 12 – 54 podliezli 16 %. Sedem tentoraz získalo podiel nad 16 %, Farma bola vyššie no taktiež vlažná s hodnotou tesne nad 19 %. Z menších najvyššie vyskočila Plus s filmom James Bond: Jeden svet nestačí a podielom nad 7 %. Najsledovanejším programom dňa bolo v oboch cieľovkách Najlepšie počasie.

V piatok viedla tentokrát celý večer Farma, po podiele o málo nad 19 % duel porástol k hodnote pod 27 %. Stal sa pritom aj najsledovanejším programom dňa (12 – 54). V 12+ boli najvyššie Noviny Joj s takmer 500-tisíc divákmi. Dvojkou večera bolo Čo ja viem, ktoré sa hýbalo okolo 18 a nad 20 % (12 – 54/12+), Joj s filmom Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive šla nad 17 %. Na menších dominoval hokej na Dvojke s podielmi nad 8, 7 a 10 % (12 – 54).

V sobotu bola lídrom večera komédia Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky na Joj s podielom takmer 20 %, film Unesená: Skutočný príbeh Sophie Parkerovej tesne prekonal 18 %. Záhady tela na Jednotke šli pod 17 a na 20,5 % (12 – 54/12+). Na menších si najlepšie večer viedla Plus s filmom Zvedený učiteľkou a podielom pod 7 %. Najsledovanejším programom dňa bol už spomínaný hokej.

V nedeľu sa podarilo seriálu 1890 udržať nárast čísel z predošlej časti, kedy bežal proti finále Tvoja tvár znie povedome. Ešte mierne podrástol, keď ho malo sledovať 7,7 % divákov s podielom 20 %. Detektívku čakajú záverečné dve časti. Markíza s filmom Liečiteľka spadla tesne pod 18 %. Následné pokračovanie Liečiteľka 2 malo získať vyše 24 %. Z menších bol top programom večera hokej na Dvojke, hýbal sa okolo 5,5, 7,5 a 11 %. Najsledovanejším programom dňa bola v komerčnej cieľovke druhá tretina zápasu s USA, v celkových číslach zas Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor