Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prehľad roka 2018 na Markíze: Nové detaily o Oteckoch, romantický seriál Zamilované pozná štvoricu hlavných hrdiniek!

Na svoj štart až do budúceho roka čaká Kuchyňa, highlightom jari bude návrat Susedov.

Plány pre budúci rok zverejnila aj Markíza. Dominujú im známe formáty, ktoré doplnia nové seriály, zamerané skôr na ženského diváka. Televízia uvádza aj dve hlavné sezónne šou, na ktorých by mala stavať svoju jar aj jeseň.

Ako sme vás už dávnejšie informovali, jednou z kľúčových noviniek Markízy pre rok 2018 bude denný seriál Oteckovia. Televízia chce tento typ programu vrátiť na 18. hodinu, kde aktuálne bežia Rodinné prípady. Oteckovia ich vystriedajú už na jar. Seriál vychádza zo zahraničnej licencie, jeho slovenskú verziu si režisérsky na starosť zobrali Adriana Totiková a Vlado Fischer. Popri štvorici hlavných hrdinov, ktorých charakteristiku nájdete nižšie, si v daily seriáli zahrajú aj Monika Hilmerová, Zuzana Mauréry alebo Natália Puklušová. Viac o Oteckoch v tomto článku.

O seriáli Oteckovia
Marek, Vlado, Alex a Tomáš sú štyria moderní muži a oteckovia, majú deti v rovnakom veku, ktoré chodia do tej istej materskej školy. Okrem škôlkarov niektorí z nich vychovávajú aj tínedžerov, takže rodičovských starostí majú viac než dosť. Oteckom nechýba zodpovednosť a snaha nájsť si stabilné miesto vo svete matiek, čo prináša množstvo úsmevných situácií. Zaujímavé tiež bude sledovať, ako sa na metódy ich výchovy pozerajú ženy, ktoré ich obklopujú.

Marek (Vladimír Kobielsky) je večne vystresovaný chlapík, ktorý uviazol medzi dvomi ženami svojho života. Vlado (Filip Tůma) je typický slovenský konzervatívny manžel. Alex (Braňo Deák) je nezodpovedný sukničkár, ktorý si zvykol žiť len sám pre seba. Tomáš (Marek Fašiang) je vdovec, ktorý je, naopak, vysoko zodpovedný a až príliš starostlivý otec.  Ich život odzrkadľuje reálne situácie, s ktorými sa otcovia bežne stretávajú. Čelia očakávaným výzvam rodičovstva a ako každý z nás majú svoje lepšie aj horšie chvíľky. V kritických situáciách sa ale vedia vynájsť a spojiť svoje sily.

Ešte v júni sme vás informovali aj o príprave nového romantického seriálu, s ktorým bude chcieť Markíza zacieliť na ženské publikum. Urobí tak aj po úspechu filmu Všetko alebo nič, ktorý sa aktuálne chystá uviesť v televíznej premiére. Markíza si pre seriál, ktorý vychádza z britskej predlohy seriálu Mistress, vybrala z viacerých registrovaných značiek názov Zamilované. Celý príbeh sa bude točiť okolo štvorice hlavných hrdiniek, ktoré stvárnia Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a Antónia Lišková. Režisérom projektu je Jakub Kroner, známy najmä vďaka filmom Lóve či Bratislavafilm. Kroner sa v Markíze usádza stále viac, režíroval aj očakávaný seriál Kuchyňa. Viac o originálnom seriáli Mistress, z ktorého Zamilované vychádzajú, nájdete v tomto článku.

Markíza k romantickej novinke informovala, že ňou chce priniesť oživenie na televíznom trhu. „Originálny námet prinášame na slovenský trh tak, aby sa s ním dokázali obsahovo i emotívne stotožniť naši diváci. Pri prevahe „mužských“ tém na tomto trhu je seriál výrazným oživením aktuálnej televíznej ponuky,“ uviedla vo svojej klientskej brožúre televízia.

O seriáli Zamilované
Nový romantický seriál ukazuje životy štyroch priateliek – právnička, lekárka, realitná maklérka a žena v domácnosti, vo veku medzi 30 – 40 rokov, ktoré sú plné protikladov. Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej ceste životom, ktorou prechádzajú spoločne a sú si navzájom veľkou oporou. Seriál je plný dramatických zvratov, napätia (niekedy až s prvkami krimi), ale aj vtipných situácií a šteklivého humoru. Seriál prináša dramatické spracovanie ženských tém ako nevera, tehotenstvo alebo smrť milovaného človeka, otvorenú komunikáciu o mužsko-ženských vzťahoch, ktorá je zaujímavá tak pre mužov, ako pre ženy.

Veľkým highlightom televízie pre budúcu jar bude spoločne so štartom Oteckov návrat Susedov. Najúspešnejší televízny seriál v histórii samostatného Slovenska sa na obrazovky vráti po 11 rokoch s pôvodnou hereckou zostavou aj časťou tvorivého tímu. Viac o Susedoch nájdete v tomto článku.

Markíza viac z deja nových dielov neprezradila, v úvodnej časti by sa však mali obe rodiny presťahovať do nových bytov, no pri sťahovaní dôjde k ich zámene, čo prinesie rad nečakaných situácií. Súčasťou nových častí bude aj nová postava mladej susedy Andrejky – domovej dôverníčky, ktorú stvárňuje Dominika Richterová.

Už pre tento rok, konkrétne aj pre aktuálnu jeseň, avizovala Markíza nasadenie nového komediálneho seriálu Kuchyňa, ktorý si nakoniec odkladá do ďalších sezón. Seriál z prostredia Nízkych Tatier opäť vychádza zo zahraničnej predlohy, konkrétne ruského formátu, ktorý sa objavil aj v Amerike. V Kuchyni sa stretla herecká zostava s menami ako Samo Spišák, Martin Dejdar, Gabriela Marcinková, Monika Hilmerová, Jakub Gogál, Lukáš Latinák aj Juraj Kemka.

O seriáli Kuchyňa
Hlavný hrdina, Michal (Samo Spišák), sa zhodou okolností ocitá v prostredí, ktoré ani nemohlo byť odlišnejšie od toho, na ktoré bol predtým navyknutý. Chalan z mesta skončí vo vidieckej reštaurácia, pod vedením šéfkuchár Zdeňka (Martin Dejdar). Nové miesto mu prinesie pestrú paletu kolegov – celebritného majiteľa, bývalého hviezdneho kuchára, ale aj niekdajšiu hokejovú hviezdu. Okrem toho sa mladík ocitne v hľadáčiku krásnej manažérky Lucie (Gabriela Marcinková), pre ktorú je chlapec z hlavného mesta šancou na nový život po rozchode so ženatým milencom. Množstvo humorných situácií prinesú nielen zamestnanci a hostia reštaurácie, ale aj súperenie s konkurenčným podnikom.

Markíza aj v priebehu tejto jesene vyrába nové časti Hornej Dolnej, s ktorou chce podľa očakávaní pokračovať v roku 2018. Napriek súčasnému neúspechu má rovnako záujem odvysielať ďalšie časti kriminálneho seriálu Rex, a avizuje jeho druhú sériu. Čo, naopak, z plánov televízie zmizlo, je detektívny seriál Detektív Dušo s Alexandrom Bártom, Mirom Nogom a Petrou Vajdovou, ktorý predstavila ešte v brožúre pre tento rok. Viac o seriáli v tomto článku.

Spomedzi televíznych šou Markíza potvrdzuje ťažiskové projekty pre obe sezóny budúceho roka. Vrátiť sa totiž so štvrtou sériou má Tvoja tvár znie povedome, rovnako tak očakávané pokračovanie speváckej šou Superstar. Televízia sa chce tiež pustiť do jubilejnej, už desiatej série Farmy, pokračovať majú klasické formáty Dobre vedieť, Chart Show, Kredenc, Svokra, Zámena manželiek, O desať rokov mladší alebo Šťastný domov. Súčasný hit Extrémne premeny v budúcom roku, s najväčšou pravdepodobnosťou, neuvedie, výroba jednotlivých dielov trvá viac ako rok, pričom do prípravy druhej série sa pustila len túto jeseň.

Spomedzi premiérových filmov má aj Markíza v knižnici viacero atraktívnych titulov. V roku 2018 sa v jej vysielaní objavia premiéry Jack Reacher: Nevracaj sa (2016) s Tomom Cruisom, PAN: Cesta do Krajiny-Nekrajiny (2015) s Hughom Jackmanom, Smrtonosná zbraň (2017), Križovatka smrti (2016), Legenda o Tarzanovi (2016), Mad Max: Zbesilá cesta (2015) s Tomom Hardym, V srdci mora (2015), xXx: Návrat Xandera Cagea (2017), Husia koža (2015), Monster Trucks (2016), 47 metrov (2017).

K dispozícii má tiež animák Hotel Transylvania 2 (2015) a české premiéry Muzzikanti (2017) a Špunti na vodě (2017).  Z českých klasík budúci rok uvedie Tri oriešky pre Popolušku, trilógiu Slunce, seno,…Marečku, podejte mi pero!Traja veterániO statečném kovářiHonza málem králem, pokračovať rovnako bude vo vysielaní rozprávok Pyšná princezná a Princezná so zlatou hviezdou.

 

Čítať viac...
Nahor