Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prehľad roka 2018 na Joj: Pripravuje až 8 seriálových noviniek, uvedie aj seriál z prostredia slovenských politických špičiek!

Televízia predstavila svojim partnerom plány pre rok 2018, dominujú im seriálové projekty.

Už tradične s blížiacim sa koncom roka zoznamujú televízie svojich obchodných partnerov s plánmi na najbližších dvanásť mesiacov. Aj keď neraz zverejnia zámery, ktoré sa nakoniec realizácie nedočkajú, často ponúkajú predstavu o tom, ako by mal ich najbližší rok vyzerať.

Svoju klientsku brožúru aktuálne zverejnila Joj, ktorá ju z pohľadu nových formátov venovala najmä seriálom. Pre rok 2018 avizuje celkovo až osem nových projektov, z toho hneď niekoľko dosiaľ vôbec neznámych.

Ako sme už skôr informovali, prvou seriálovou novinkou televízie pre rok 2018 by mala byť rodinno-dramatická séria Vlci. Viac o nej nájdete v tomto článku. Joj by ju mala uvádzať v priebehu celej jari, aktuálne uviedla, že plánuje odvysielať 40 častí. Seriál bude mať blízko k projektom ako Divoké kone a Zoo.

Ďalšou známou novinkou, ktorá už dlhšie čaká na svoje nasadenie, je romanticko-komediálna séria Hotel. Televízia prekvapila, keď ešte pred uvedením prvej série chce nakrútiť pokračovanie a odvysielať ho v budúcom roku. Seriál by mal, podľa všetkého, vyvrcholiť blízko budúcoročných Vianoc, nakoľko súčasťou druhej série je aj vianočný špeciál.

O seriáli Hotel – 1. a 2. séria
V prvej sérii smoliarka Dorota uviazla v historickom hoteli, aby tvrdou prácou splatila dlh za svoju pokazenú svadbu. Hoci napokon vyrovnala svoju pohľadávku, zostala v hoteli pracovať aj naďalej. Dôvodom je láskyplný vzťah, ktorý sa napriek všetkým prekážkam zrodil medzi ňou a prevádzkarom Romanom. Peripetie ich utajovaného vzťahu sú hlavným motívom dlhodobej súkromnej linky druhej série seriálu, pričom na pozadí sa opäť odohrajú „hosťovské“ príbehy, ktoré tvoria rámec uzavretých epizód. 

Veľký priestor v budúcoročnom programe Joj by mali dostať komediálne seriály. Televízia sa pritom chystá ešte viac zabŕdnuť do slovenskej politiky, keď jej venuje samostatný komediálny projekt. Pripravuje sa totiž novinku s názvom Ministri, ktorá vychádza z prostredia „fiktívnej slovenskej politickej scény“.

„Bežní ľudia majú z politikov pocit, že to nie sú ľudia na správnom mieste. Tejto myšlienky sa nový seriál televízie Joj drží a ukáže divákom možné zákulisie našej slovenskej politickej scény, ktoré možno napriek komickej nadsázke a nadhľadu nebude až tak vzdialené realite,“ uvádza sa ku komediálnemu seriálu Ministri. Joj už teraz každotýždenne prináša politickú satiru v zábavnom programe Sedem, veľké prepojenie na politiku má aj kriminálka Za sklom.

Ministri by mali byť žánrovo odľahčený seriál, televízia chce pripraviť kratšie 30-minútové epizódy, rovnako ako v prípade Našich. Celkovo plánuje vyrobiť 22 častí. Seriál by mal pritom mať zvučné obsadenie, keď si majú zahrať Marián Miezga, Tomáš Maštalír, Lukáš Latinák, Alexander Bárta, Jozef Vajda, Daniel Fischer alebo Richard Stanke. Režisérom seriálu je Edo Kudláč.

O seriáli Ministri
Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri – bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny. Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva. Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde – mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine?

Zoznam budúcoročných pripravovaných komediálnych seriálov dopĺňa aj ďalšia dosiaľ neznáma novinka. Opäť ide o projekt inšpirovaný knihou, tentokrát pôjde ale o voľné nadviazanie na motívy knihy Som mama od herečky Kristíny Farkašovej. Seriál s rovnomenným názvom Som mama a hlavnou hrdinkou v podaní Farkašovej prinesie pohľad na život budúcej matky počas tehotenstva. „Úspech kníh Kristíny Farkašovej ukázal, že humorne a s nadhľadom ukázaná téma materstva je večne živá a má svoje široké publikum. Seriál televízie Joj má ambíciu pretaviť jedinečného ducha a atmosféru jej kníh do vizuálnej podoby – v komediálnom seriáli o strastiach a slastiach partnerského života a nástrahách tehotenstva. Čo všetko sa ním končí a čo začína?“ uvádza k seriálu Joj.

Novinka, v ktorej by sa mali nájsť súčasné aj budúce matky, bude mať celkovo 20 epizód s minutážou okolo 40 minú. Každá časť seriálu bude mať svoju nosnú tému, okolo ktorej sa budú čiastočne hýbať všetky postavy. Prítomný bude aj vnútorný monológ hlavnej postavy Tiny, prostredníctvom ktorého bude glosovať dané témy. Okrem Kristíny Farkašovej sa v seriáli objavia aj Boris Farkaš, Jiří Havelka, Henrieta Mičkovicová, Ady Hajdu alebo Michaela Čobejová. Tá je zároveň producentkou projektu.

O seriáli Som mama
Keď sa nezávislá a rozbehaná Tina dozvie, že je tehotná, jej život sa obráti naruby. Aby toho nebolo málo, deti budú dve a ich otca Roba stretla iba nedávno a rozumejú si len v posteli. Začína sa šialená jazda naprieč siedmimi mesiacmi Tininho rizikového tehotenstva. Vďaka svojej kamarátke Agáte, ktorá čaká už svoje druhé dieťa, sa Tina zoznamuje s pestrou skupinou rodičov v očakávaní. Stretávajú sa spolu v materskom centre a ich rozdielne prístupy a povahy sú zdrojom mnohých konfliktov a komických situácií. Samozrejme, nesmú chýbať ani rodičia hlavných hrdinov a v partnerských vzťahoch to Tine poriadne zamieša aj kamarát a kolega Adam, ktorý vždy chcel byť niečím viac…


Foto: Táňa Hojčová, zdroj: Facebok Kristína Farkašová

Čerstvo odhalenou novinkou Joj pre rok 2018 je komediálny seriál Semafor. Ide o licencovaný izraelský formát adaptovaný vo viacerých krajinách, ktorý televízia charakterizuje ako rodinnú komédiu pre celé rodiny. Výrobu zverila tvorcom 1890 alebo seriálu Naši, ktorý taktiež vychádza zo zahraničnej predlohy. Hlavné postavy si zahrajú Tomáš Maštalír, Martin Nahálka a Stanislav Majter s Dominikou Žiaranovou či Alenou Pajtíkovou. Podobne ako Naši ide o seriál s kratšou minutážou okolo 30 minút, Joj chce uviesť dvadsať epizód.

O seriáli Semafor
Keď máte po tridsiatke, život je tak trochu ako semafór. Ako slobodný si preletíte na zelenú. Ak ste v stálom vzťahu, niektoré veci sú nové a zaujímavé, no oranžové svetlo už bliká. A keď už ste ženatý a máte deti, svieti vám červená – ste zaseknutý a myslíte si, že lepšie to už nebude… Na semafóre sa však svetlá stále menia. A tak je to aj v živote. Semafór je rodinná komédia o priateľstve medzi troma najlepšími kamarátmi-tridsiatnikmi, o ich romantických vzťahoch a o živote. „Červený“ Maťo je manažérom otcovho obchodu s pomôckami pre amatérskych kúzelníkov a je ženatý s Petrou, asertívnou novinárkou, s ktorou má sedemročnú dcéru Dittu. Mirkovi, riaditeľovi eventovky, začína v perspektívnom vzťahu nebezpečne rýchlo blikať oranžová – prvýkrát v živote totiž zdieľa domácnosť s partnerkou Mončou a jej psom. René je nezlomný sukničkár, ktorému stále svieti zelená. Jeho závislosť na ženách je autentická, zamiluje sa na každom rohu a neustále sa dostáva do zamotaných situácií s opačným pohlavím. Neskôr sa však aj na životných semafóroch troch kamarátov začnú meniť svetlá..

Joj pre budúci rok avizuje tiež seriál Delukse, ktorého prípravy ohlásila už v minuloročnej brožúre. Hlavnou tvárou bláznivého komediálneho seriálu je Zuzana Fialová, hrajú tiež Ivan Vojtek, Richard Stanke či Tomáš Maštalír. „Nový seriál TV JOJ prináša šestnásť epizód bláznivej komédie. Hlavným dejiskom sú chodby luxusného hotela, v ktorom by ste chceli bývať, ale nie pracovať.“ Televízia plánuje uviesť šestnásť 45-minútových častí. Viac o seriáli nájdete uprostred tohto článku.

Ďalšou komediálnou novinkou bude projekt s netradičnou témou, keď jeho hlavným hrdinom bude hovoriaci pes. Seriál s názvom Bodka je voľnou satirou na krimiseriály s psími hrdinami ako Komisár Rex, ktorý Markíza uvádza túto jeseň. Hovoriaci pes bude totiž taktiež riešiť prípady, a to spolu s neúspešným detektívom, jeho pánom, Šimonom Malíkom. Viac o seriáli Bodka nájdete v tomto článku.

Televízia plánuje v roku 2018 pokračovať v náročných seriálových produkciách s malým počtom častí. Uvedie pritom dosiaľ vôbec najkrajšiu – iba trojdielnu, minisériu Trhlina, ktorá bude vychádzať z rovnomennej známej knihy autora Jozefa Kariku. Trojdielny mysteriózny triler bude produkovať spoločnosť D.N.A. Production a režisérsky sa ho ujme Peter Bebjak, aktuálne oceňovaný za snímku Čiara. Viac o minisérii Trhlina nájdete v tomto článku.

Pre budúci rok Joj očakávane rovnako uvádza druhú sériu Prázdnin, naopak, z plánov zmizol westernový komediálny seriál Štyria statoční, ktorý chcela televízia priniesť po úspešnej kampani na Vtedy na západe. Viac o seriáli nájdete na konci tohto článku.

Na poli zábavných šou chce Joj pokračovať v zabehnutých formátoch. Avizuje siedmu sériu šou Česko Slovensko má talent, ktorá sa mala na obrazovkách objaviť už tento rok, no nakoniec ju televízia odložila, jedinou predstavenou novinkou je Veľký balík, o ktorom sme vás už informovali. Pokračovať budú V siedmom nebi, Moja mama varí lepšie ako tvoja, Inkognito, Všetko, čo mám rád, Nikto nie je dokonalý a rovnako magazíny Nové bývanie, Na chalupe, Nové bývanie dizajn, Postavíme, opravíme, zveľadíme a Nová záhrada. Televízia uvádza aj pokračovanie neúspešných formátov Heslo a Uhádni môj vek, aj pre rok 2018 by mali pokračovať Sedem, Silné reči či Nákupné maniačky alebo Súdna sieň.

Spomedzi akvizícii Joj opäť získala silné premiéry. Túto jeseň na nich postavila sezónu, pričom s nimi dokázala v nedele popri najväčšom sezónnom ťaháku Markízy Let´s Dance aj dominovať. Vo filmových balíkoch má k dispozícii premiéry Marťan (2015) s Mattom Damonom, Špión (2015) s Jasonom Stathamom a Melissou McCarthy, Nemilosrdní (2015) s Jeanom Renom, historickú drámu Stevena Spielberga Most špiónov (2015) v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom, akčný triler Hitman: Agent 47 (2015) či ďalšie premiéry Fantastická štvorka (2015), Jason Bourne (2016), Ostrí chlapci (2016), Dieťa Bridget Jonesovej (2016), Power Rangers: Strážcovia vesmíru (2017) aj komédie Detektív z Hong Kongu (2016) s Jackie Chanom a Šéfka (2016) s Melissou McCarthy.

Pre deti má televízia pripravené premiéry animákov Tajný život maznáčikov (2016), Snoopy a Charlie Brown. Peanuts vo filme (2016), Robinson Crusoe (2016), Konečne doma (2015) alebo Spievaj (2016). Z českých filmov odpremiéruje tohtoročné komédie Špindl a Bajkeri, z klasík uvedie filmy S tebou ma baví svet, Dívka na koštěti, Sněženky a machři, Copak je to za vojáka, Byl jednou jeden král… alebo Adéla ještě nevečeřela.

Čítať viac...
Nahor