Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Predstavujeme nové seriály Markízy! Pozrite si všetky podrobnosti

Všetky tri stanice skupiny Markíza pripravujú do hlavných časov zaradiť nové akvizičné seriály. Prinášame vám podrobnosti o seriálových novinkách Markízy, Doma a Dajto.

Arrow – Markíza, streda 21:50, štart 19. marec, dve časti za sebou
Seriál Arrow americkej The CW patrí medzi piliere tejto stanice. Vďaka pozitívnym reakciám kritikov sa stal dokonca najlepšie hodnoteným seriálom The CW za posledných päť rokov. Seriál mal v Amerike premiéru v októbri 2012 a dnes televízia vysiela jeho druhú sériu. Ak sa seriál na Markíze ujme, televízia bude mať k dispozícii po dovysielaní druhej série spolu 46 epizód. Vo februári 2014 stanica potvrdila, že seriál dostane aj tretiu sériu, do vysielania by sa mala dostať na jeseň tohto roka. Žánrovo sa Arrow radí k dobrodružno-akčným krimi sériám.

Anotácia k seriálu:
Je moderným hrdinom, ktorý si vystačí bez nadprirodzených schopností – Arrow (Stephen Amell) sa spolieha len na svoje vlastné sily, odhodlanosť a svoje tvrdým tréningom dokonale zocelené telo! Počas dňa je Oliverom Queenom, navonok povrchným a rozmaznaným synom jednej z najbohatších a najvplyvnejších rodín v Starling City, v noci sa ale stáva obávaným tieňom, ktorý s neodmysliteľným lukom a šípom ako drsný pomstiteľ desí všetkých kriminálnikov, aby napravil hriechy a krivdy, za ktoré nesie zodpovednosť aj jeho rodina, a teda chtiac-nechtiac aj on sám. Je v podstate akýmsi novodobým Robinom Hoodom, ktorý síce bojuje proti Zlu, no sám tiež nie je úplne bez viny – ide si tvrdo za svojím a neodradia ho, žiaľ, ani straty akéhokoľvek druhu.

Longmire – Dajto, nedeľa 20:15, štart 27. apríl, dve časti za sebou
Longmire je úspešným seriálom káblovej a satelitnej televízii A&E. Stanica ho vysiela od roku 2012, pričom odvysielaných bolo zatiaľ v dvoch sériách 23 epizód. Televízia už avizuje pokračovanie seriálu treťou sezónou, ktorá by mala dostať 10 nových epizód. Longmire je na A&E vyslovene letným seriálom, obe série televízia odvysielala v priebehu mája či júna do konca augusta. V tomto čase, kedy väčšina televízií oddychuje a neinvestuje do programu, využíva A&E dokonale priestor, finále druhej série dosiahlo tretí najlepší výkon v histórii seriálu. Longmire je westernový akčný kriminálny seriál.

Anotácia k seriálu:
Absaroka ve Wyomingu je svojrázny kraj na hranici divočiny. Najdete tu indiánsku rezerváciu s pôvodnými obyvateľmi, krásnou prírodou a pokiaľ vás to nezaujme, nájdete tu aj také výdobytky civilizácie ako sú striptízové kluby, organizovaný zločin, dokonca aj trochu tej politiky. S tím všetkým si musí poradiť skúsený, zaprášený, klobúkom a kalibrom .45 vyzbrojený šerif Longmire. V prípade potreby volajte priamo na stanicu, šerif totiž nevlastní mobil.

Fatmagül – Doma, pondelok až štvrtok 21:30, štart 31. marec, dve časti za sebou
Nová dramatická telenovela Fatmagül tak, ako sme vás ako prví informovali, nahradí vo vysielaní Doma najúspešnejší program televízie, telenovelu Sila. Fatmagül sa tureckej stanici Kanal D vysielala v rokoch 2010 až 2012, pričom celkovo vzniklo 80 epizód. Nakoľko jedna epizóda je dlhá 90 minút, Markíza rovnako ako pri Sile či Tisíc a jedna noc rozdelí jednu epizódu na dve, Doma tak celkovo uvádza 160 častí seriálu.

O seriáli:
Hlavnou hrdinkou je Fatmagül Ketenci, ktorá žije v dedinke na pobreží Egejského mora so svojím bratom.  Zamilovaná je do svojej detskej lásky, Mustafu Nalçalı, s ktorým je zasnúbená a plánujú spoločnú svadbu. Ich životy sa však zmenia v jediný večer. V čase, keď je Mustafa ďaleko na moriach, sa v dedine koná veľká zásnubná párty syna najvplyvnejšieho biznismana v okolí Reşata Yaşarana, Selima. Ten si párty užíva aj s jeho dvomi priateľmi Erdoğanom a Vuralom, pričom so všetkými sa stretáva ich priateľ Kerim, dobre vychovaný mladík, ktorý žije so svojou tetou. Veselá trojica nechce s oslavami skončiť ani po zásnubnej párty a spolu s Kerimom pokračujú v zábave na akcii plnej alkoholu a drog. Keď len sťažka vnímajú realitu, stretávajú na pobreží Fatmagül, ktorá čaká na svojho snúbenca. Selim, Erdoğan a Vural sa vrhnú na nevinné dievča, znásilnia ju, zatiaľčo Kerim upadol do bezvedomia. Na ďalší deň budú musieť všetci čeliť hrozivým spomienkam a životy Fatmagül a Kerima sa nečakane prepoja.

Upútavka na Arrow

Upútavka na Fatmagül

Čítať viac...
Nahor