Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Predĺžený víkend v číslach: Kuriér Joj pomohol, uspela aj Marcinova talkshow s Gáboríkom

Pevnou pozíciou Markízy zatiaľ nedokázal otriasť žiadny program konkurencie.

PIATOK: Ostatný piatok bol prvý deň, kedy boli vo vysielaní Joj badať prvé zmeny programu od nástupu jesennej štruktúry. Hlavný kanál sa po jednej časti rozlúčil s českým seriálom Neviditeľní, ktorý presunul na Plusku a sám sa rozhodol vysielať akčné filmové tituly. Joj tento krok v prvý týždeň vyšiel, Kuriér 2 uhral podiel takmer 16 %. Zaplakať však musela Plus, ktorej piatkové filmy boli často jej najsledovanejším hlavným programom týždňa. Neviditeľní si z Joj prebrali necelú tretinu divákov, keď sa podielom seriál prehupol len cez 3 percentá. Slabší výkon menšej stanice sa snažil upraviť nasledujúci film Planéta opíc s podielom blížiacim sa k 7 percentám.

Najsledovanejším programom piatka sa stal duel Farmy, ktorý získal podiel okolo 29 %. Darilo sa aj šou Milujem Slovensko, ktorá sa stala druhým najsledovanejším nespravodajským programom dňa s podielom pod 19 %, v 12+ takmer uhrala 20-tku. Nadpriemer uhralo aj Dajto s filmom Poslanie a podielom nad 6 %.

SOBOTA: V sobotu k žiadnemu dramatickejšiemu súboju nedošlo. Joj sa podarilo dosiahnuť priemer s filmom Ochranca a podielom takmer 16 %, Markíza bodovala s komédiou Chlap na roztrhanie, keď ňou prekročila podiel 28 %. Pošta pre teba sa v sobotu prehupla v 12+ cez hranicu 21 %, Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou sa blížili k 17 percentám a dusenie Mariána Gáboríka a Ivany Surovcovej Petrom Marcinom v jeho talkshow Neskoro večer sledovalo takmer 200-tis. divákov pri podieli 12 %.

NEDEĽA: Ako sme vás už v pondelok informovali, nedeľa priniesla Markíze vysoko nadpriemerné čísla. Okrem spravodajstva, keď sa Televízne noviny blížili k 40-tke, sa o to postaral film Útek z väzenia, ktorý masívnou kampaňou nalákal divákov a získal vysoko nadpriemerný rating 16,2 % a share 40,4 %.  V siedmom nebi v tom čase nepadlo na kolená, muselo sa však zmieriť so slabším výkonom, ako by si želalo. Rating 8,7 % a podiel 21,5 % je však pre Joj nadpriemer.

Ostatné stanice sa museli v nedeľu uskromniť, pričom najviac si pre seba dokázala získať Jednotka. Večerná snímka Mária z Nazaretu zahrala podiely nad 9 % v 12+ a 6 % v 12 – 54. Výkonnostne ju nasledovala Pluska s filmom Bournov mýtus a podielom blížiacim sa k 5 %, Kráľovský príbeh lásky Williama a Kate na Dome získal podiel takmer 4 %. Uragánu na Dajto sa darilo len zo začiatku, uhralo podiely nad 5 a takmer 3 %.

PONDELOK: Predĺžený víkend si včera večer Slováci užívali aj pri obrazovke, kde sa ich už od nedele zišlo viac ako obvykle. Titul najsledovanejšieho programu dňa si pripísali Televízne noviny, ktoré dobyli kľúčovú hranicu 40 %, darilo sa však aj Veľkým novinám s podielom takmer 29 %. Večer bolo najsledovanejšie klasicky Búrlivé víno, ktoré udržalo podiel 30 %, Panelák zas udržal štandardný rating okolo 7 %, podielovo to však stačilo len na presiahnutie 17-percentnej hranice. Nasledujúci Vikingovia pravdepodobne čoskoro opustia svoje miesto, ani so štvrtou časťou si nedokázali nájsť dostatok divákov a skončili s podielom 11,5 %. Farma v tom čase vybojovala podiel okolo 30 %.

Jednotka v pondelok pokračovala Máriou z Nazaretu, ktorá zaujala ešte viac divákov a v mladšej a univerzálnej cieľovke získala podiely nad 9 a 12,5 %. Z menších staníc sa najviac darilo Plus a filmu Pokoj v duši s podielom takmer 6 %, Vlk na Dajto získal podiel 5,5 %.

Čítať viac...
Nahor