Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pre jedinú upútavku a vulgarizmy príde Joj o tisíce eur

S finančnou pokutou opäť odišla iba televízna dvojka.

Aj ďalšie zasadnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu priniesol finančné sankcie. Tak, ako na predchádzajúcom zasadnutí z konca septembra, aj na začiatku októbra bude musieť do svojho rozpočtu siahnuť len Joj.

Najvyššiu sankciu, 3 319 eur, udelila Rada Joj za odvysielanie upútavky k filmu Chaos na stanici Plus 28. marca tohto roka okolo 21:48. Podľa regulátora televízia promom porušila slušnosť a čestnosť reklamy. Išlo pri tom o upútavku na hlavný večerný film Joj vysielaný o 20:30.

Ďalších 3 000 eur musí Joj zaplatiť za film Tombstone – Mesto zločinu, ktorý televízia odvysielala opäť 28. marca na menšej Pluske. Film vysielaný po ôsmej večer stanica označila ako nevhodný pre divákov do 12 rokov, podľa Rady však film obsahoval násilné scény a vulgárne vyjadrovanie, pre ktoré mala byť snímka označená piktogramom 15.

Aj do tretice s pokutou odišla Joj, tento raz však už  len vo forme napomenutia. V Športe z 11. februára televízia nedostatočne oddelila spravodajské informácie od vlastných komentárov a názorov v príspevku o slovenských akrobatických lyžiarkach na ZOH 2014.

Nefinančnou pokutou vyriešila Rada porušenie zákona aj u RTVS za reláciu Reportéri z 24. apríla. V príspevku Nanútený správca totiž neposkytla správcovskej spoločnosti priestor a absentovali tak vyjadrenia dotknutej strany. Môžete posúdiť sami.

Celý výstup z ostatného zasadnutia Rady nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor