Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prázdniny v piatky už od prvého týždňa, Joj proti štartu Najväčšieho víťaza s komédiou! Vlci v novom čase

Veľký balík sa z 20:35 zosunie už od budúceho týždňa, televízia uprednostní etablovanie komediálneho seriálu Prázdniny okrem stried aj v piatky nakoniec od začiatku druhej série.

Už od budúceho týždňa začne postupne dochádzať k úpravám štruktúr komerčných staníc. S príchodom hlavnej sezóny Markíza aj Joj vyťahujú svoje najväčšie ťaháky, zároveň obe televízie riešia svoje najslabšie sloty a pripravujú sa na posily.

Ako sme informovali, Joj čoskoro upraví svoj program v piatky. Aktuálne vysielaná nová šou Veľký balík sa na jednej strane stáva pravidelným lídrom trhu v celkovom publiku, v ktorom poráža dokonca aj Milujem Slovensko, mladých divákov však nezaujala a Joj ju zosunie na neskorší čas 21:45. Kým pôvodne tak mala urobiť od marca, podľa najnovších plánov sa tak stane už budúci piatok 23. februára, keď zároveň od tohto dňa zaradí na piatky komediálny seriál Prázdniny. Jeho druhá séria štartuje v stredu 21. februára, pričom Joj sa ho rozhodla od prvého týždňa vysielať dvakrát do týždňa – v stredy a piatky.

Aktualizácia: Joj nový piatkový prime-time uviedla aj tlačovou správou. Veľký balík, ako informovala, plánuje vysielať celú jar, pričom od hlavnej sezóny s ním mala rátať v druhom večernom okne. „Tento plánovaný programový krok – spojenie komediálneho seriálu a zábavno-súťažnej hry, umožní kumulovať do piatkového večerného vysielania obchodne zaujímavú cieľovú skupinu. Podľa dlhodobých programových plánov TV JOJ pripravila a odvysiela spolu 26 častí zábavno-súťažnej hry v piatkovom prime time do 23:00 hod.“ napísala. Joj by na piatky okrem Prázdnin mala mať túto sezónu k dispozícii aj nové časti šou Všetko, čo mám rád, ktorá nateraz pauzuje.

Od 2. marca na Prázdniny čaká nový konkurent v podobe romantického seriálu Markízy, Milenky. Televízia ju už intenzívne promuje. Deň pred tým aj ona bude riešiť svoj slabý večer, keď po neúspešnom seriáli Detektív Dušo vyťahuje na štvrtky od 1. marca premiéry Hornej Dolnej, ktoré tak presúva z pondelok.

O pár dní na to, v pondelok 5. marca, Markíza potvrdzuje štart druhej seriálovej novinky marca, komediálny seriál Kuchyňa. O jeho štarte a nasadení v tento deň vás ako prvý informoval portál Mediaboom.sk. Pri svojom štarte budú ťažiť z nábehu Susedov, ktorí ešte pokračujú vo svojej prvej sérii.

Následne aj v utorok 6. marca rozbehne Markíza novinku, tentoraz novú šou o chudnutí Najväčší víťaz, s ktorou sa pokúsi nadviazať na vlaňajší úspech jesennej šou Extrémne premeny. Joj aktuálne pravidelne v utorky vysiela seriál Vlci, ktorý však proti štartu Najväčšieho víťaza nepobežia. Televízia totiž na utorok 6. marca prekvapivo zmení žáner a vytiahne komédiu Návrh so Sandrou Bullock.

Aké bude následné nastavenie Vlkov, je otázne. Joj im totižto v prvý marcový deň mení vysielací deň aj čas, keď nový diel odvysiela v stredu o 21:55 po Prázdninách. Zosun Vlkov do druhého večerného pásma by však nebol prekvapením, aktuálne sa v komerčnej cieľovke ustálili na rovnakej výkonnosti ako Veľký balík či Detektív Dušo.

Čítať viac...
Nahor