Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prázdniny túto stredu vystrelili, dostali sa do vlaňajšej formy! V týchto dňoch púta pozornosť TA3

Dianie okolo vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice divákov zaujíma, v utorok bola TA3 vysoko nadpriemerná hneď s niekoľkými tlačovými vyjadreniami.

Prázdniny už túto stredu valcovali tak ako pred rokom. Druhá séria rodinného seriálu sa po úvodnom týždni s treťou časťou dvihla a oproti štartu porástla až o rating na výkon 10,6 % s podielom 29 %. Prázdniny tak zo svojej vlaňajšej formy nič nestratili, v prvej sérii sa pravidelne držali okolo alebo nad úrovňou 10 ratingov. Chart Show bola túto stredu v čase ich vysielania polovičná, celkovo si pripísala rating 5,5 % s podielom len okolo 17 %. Joj zas bola podpriemerná po skončení Prázdnin, Skutočné príbehy jej šli len cez 13 %. Jednotka zaujala filmom Jobs, ktorý mal v komerčnej cieľovke podliezť 10 %.

Z menších staníc Matky a dcéry na Doma uhrali podiely 5 a 7 %, na podobnej úrovni sa držala aj Wau, ktorá s kriminálkami dvakrát uhrala 5 % a s Myšlienkami vraha až tesne nad 8 %. Vlak plný peňazí na Dajto päťku podliezol, Plus sa nedarí so seriálom Hawai 5.0, hýbala sa len okolo 2 a 3 %.

V utorok niekoľkokrát vysoko vyskočila spravodajská TA3 s tlačovými vyjadreniami týkajúcimi sa vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Dopoludňajšiu opozičnú tlačovku SaS a OĽaNO si malo pozrieť cez 75-tisíc divákov s podielom pod 11 %, vyhlásenie ministra kultúry Mareka Maďariča o jeho odstúpení z funkcie ministra sledovalo od 14. hodiny cez 160-tisíc divákov s vysokým podielom cez 18 %. TA3 sa v tom čase doťahovala aj na vedúcu Markízu (v 12+). Najviac divákov sledovalo večerné vyjadrenie prezidenta policajného zboru, Tibora Gašpara, k aktuálnym informáciám o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka, pozrieť si ho malo 195-tisíc divákov, podiel po 18. hodine dosahoval úroveň cez 10 %.

V komerčnej cieľovke podvečer klasicky valcovali Oteckovia, ktorí sa s ratingom cez 11 % stali najsledovanejším programom dňa, podielovo šli pod 36 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja šla len cez 14 %. Televízne noviny sa podielovo dostali pod 31 %, Noviny mali atakovať 23 %. V univerzálnej cieľovke sa najsledovanejším programom dňa stalo Najlepšie počasie, Televízne noviny malo sledovať pod 640-tisíc divákov, Noviny 620-tisíc. Spravodajstvá v týchto dňoch, pravdepodobne ako pre aktuálne udalosti tak mrazivé počasie, zaznamenávajú zvýšenie svojich výkonov a pravidelne prekračujú úroveň 600-tisíc divákov. Správy RTVS malo v utorok sledovať vyše 385-tisíc divákov. Spoločne si tak trojicu hlavných správ pozrelo priemerne 1,65 milióna divákov.

Čítať viac...
Nahor