Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prázdniny sa na Joj vrátia aj o rok: Televízia roztočila novú sériu, s Milom Kráľom pribudnú nové postavy!

Napriek poklesu bola Joj s treťou sériou spokojná, rovno sa pustila do výroby ďalších častí.

Iba pár týždňov po dovysielaní tretej série začína Joj s nakrúcaním nových dielov rodinného seriálu Prázdniny. Ten jej priniesol na jar 2017 jeden z najvýraznejších úspechov v jej histórii a nebolo tak prekvapením, že sa zaradil k stabilným formátom televízie.

Patrí pritom k seriálom ako Kuchyňa, Za sklom či Sestričky, ktoré sa na obrazovkách pre náročnejšiu výrobu objavujú spravidla v ročnej periodicite. Televízia ani pri štvrtej sérii nezmení zaužívané nastavenie, keď do nej pripraví desať nových dielov.

Opačnú cestu razí Markíza, ktorá sa v prípade úspechu svojich produkčne náročnejších seriálov rozhodla pridať počet častí či vrátiť seriál na obraz po kratšej prestávke. Urobila tak pri Hornej Dolnej, ktorá pôvodne za sezónu ponúkala iba osem častí, túto jar ich bolo už 15, viac častí nakrúca aj pri Sestričkách, kde by už naraz mohla pripravovať aj ďalšiu sériu, čím by sa vyhla vynútenej ročnej pauze.

Do seriálu v nových častiach pribudnú ďalšie herecké mená. Prázdniny budú aj vo štvrtej sérii prebiehať na Myjave, prvé nakrúcania však prebiehali v Bratislave v zoologickej záhrade, výraznejšiu epizódnu postavu dostal Milo Kráľ. Hrá učiteľa v detskom tábore, kam pôjdu na začiatok prázdnin seriálové deti. Pravidelne sa v deji začne objavovať Eva Pavlíková, ktorá si zahrá matku Marka Igondu, do seriálu pribudne aj jeho najlepší priateľ, ktorého hrá Martin Nahálka. Tvorcovia tiež do deja pridajú ďalšiu detskú postavu, seriálového syna Nahálku.

Prázdniny si v priebehu doterajších troch sezón vyskúšali rovno tri vysielacie dni. Pôvodne im patrili stredy, v druhej sérii sa presunuli na piatky a v tohtoročnej na utorky. Po dvoch silných sériách si seriál udržal nadpriemer aj túto jar, za predošlými sezónami však už výraznejšie zaostal, keď sa jeho priemer hýbal skôr okolo 7 – 8 ratingov.

Čítať viac...
Nahor