Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prázdniny môžu byť hitom aj v Česku: Slovenský seriál pri štarte valcoval, uspel aj v pôvodnom znení!

Prime vyšla stávka na slovenskú produkciu, seriál vychádzajúci z legendárnej komédie S tebou ma baví svet vysoko uspel aj u susedov.

Prázdniny sa môžu stať hitom aj na českom trhu. Seriál, ktorý na Joj dosahoval vysoké nadpriemery v prvé mesiace roka, nasadila Prima na letu do rovnakého času ako slovenská televízia, keď ho uvádza v stredy o 20:15.

Seriál sa uviedol vysoko nadpriemerným výkonom, keď nadviazal na čísla doterajšieho českého seriálu v tomto slote – Modrý kód. Sledovať ho malo vyše 800-tisíc divákov, v komerčnej cieľovke 15 – 54 mali Prázdniny uhrať podiel okolo 27 %. Obdobný počet divákov má pritom od presunu do konkurencie Ordinácie v ružovej záhrade aj hit Primy, Ohnivé kura.

Prázdniny pri štarte prevalcovali ostatné stanice. Dvojkou večera bola Česká televízia s klasikou Malý pitaval z velkého města, s ktorým sa mala hýbať okolo úrovne 550-tisíc divákov, Nova s návratom legendárnej šou Chcete být Milionářem? prepadla s podielom u mladých len okolo 13 %.

Úspech Prázdnin je z pohľadu slovenského publika o to vzácnejší, že Prima prvýkrát ponechala slovenský seriál v pôvodnom znení. Okamžite sa na sociálnych sieťach rozbehla polemika ohľadom prevládajúcej slovenčiny v hlavnom večernom programe Primy, mnoho divákov sa však originálneho znenia zastalo. V minulosti vysielaného napríklad Dr. Dokonalého predabovala do češtiny, mnohým divákom sa to nepáčilo.

Čítať viac...
Nahor