Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: koláž MB

Aktuality

Prázdninové plány Jojky: Návrat seriálového hitu 911, spin-off AGT aj letné pokračovanie Hranice!

Televízna dvojka pristúpi k letnej štruktúre podobne ako vlani, po ročnej prestávke sa vráti jeden z posledných úspešných zahraničných seriálov v prime-time.

Prázdninové plány televízií naberajú svoje kontúry.

Ako to už býva zvykom, najslabšie televízne mesiace patria v prvom rade reprízam, keď s postupným otepľovaním už od mája ubúdajú diváci od obrazoviek a vo väčšom sa vracajú až v priebehu septembra.

Televízie v prípade premiér siahajú skôr po akvizičnej tvorbe určenej pre mimosezónne obdobie, no občasne prekvapia aj pôvodným premiérovým programom. Vlani priniesla Joj počas leta až tri pôvodné premiéry, pričom v tomto trende by mala pokračovať.

Hranica opäť bez prestávky

Jojka by počas tohtoročných prázdnin mala v prime-time uvádzať dva premiérové programy vlastnej tvorby.

Ako sme už informovali, až do leta chce televízia preniesť vysielanie nového seriálu Tomáš a Diana, ktorý odštartovala netradične koncom mája.

Napodobnila tak vlaňajší krok s vytiahnutím komediálnej novinky Šťastná rybka ešte koncom jari v júni, kedy už iné sezónne programy vo vysielaní skončili, aby s ňou následne vykryla aj väčšinu letných prázdnin.

Seriál Tomáš a Diana dostal celkovo 26 častí, pričom Joj podľa prvých plánov avizuje jeho vysielanie počas stredajších večerov plynule aj v priebehu júla. Pri nasadzovaní dvoch častí do týždňa v programe vydrží do polovice augusta.

Zároveň Jojka podľa prvých plánov počíta s letným pokračovaním hlavného sezónneho seriálu Hranica.

Ten takto bez prerušenia vysielala netradične už minulý rok, bežal plynulo od januára do decembra. Prvú prestávku dostal až počas vianočných sviatkov, vrátil sa však okamžite v januári.

Hranica by mala počas prázdnin pokračovať vo svojom pondelňajšom prime-time o 20:35, v ktorom sa vysiela bez prerušenia od začiatku vysielania.

Zaujímavosťou je, že originálne denný chorvátsky seriál sa v slovenskej adaptácii vysielal najprv trikrát do týždňa, postupne sa jeho nasadzovanie zoštíhlilo na dva večery v týždni. Od mája ho Joj uvádza už len po jednej časti.

Seriál dosahuje sledovanosť na úrovni vlaňajšej letnej série Šťastná rybka. Momentálne uhráva ratingy v okolí 4 % s podielmi okolo 14 – 17 % v obchodnej cieľovke.

Do prime-time Joj by sa navyše po roku a pol malo vrátiť Inkognito.

Jojka s ním pre klesajúcu sledovanosť prešla od roku 2022 do druhého večerného pásma, v hlavnom čase vysielala už iba špeciálne časti na Silvestra či v období vianočných alebo veľkonočných sviatkov.

Inkognito sa však ešte v priebehu júna vráti stabilne na 20:35, a to vo štvrtkové večery, v ktorých nahradí Nemocnicu po jej jarnom finále. Na štvrtky televízia presunie premiérové časti Inkognita.

Počas leta zas televízia vráti na obrazovky Kriminálku Kraj, avizuje ju v nový večer v nedele o 20:35. Nakoľko sa Joj na nakrúcanie novej druhej série Kraja ešte len chystá, mala by zopakovať vlaňajšie epizódy.

Po roku vracia 911

Ďalšou nosnou letnou premiérou Joj sa stane návrat seriálu 911.

Najúspešnejšia seriálová akvizícia posledných rokov na Slovensku, ktorá ako jedna z mála dokázala preraziť v hlavnom vysielacom čase na obrazovke hlavnej stanice, zaznamenala prekvapivý úspech na Jojke ešte začiatkom roka 2019. Seriál vtedy nadpriemerne odštartoval mimoriadne v čase o 20:35, od ďalšieho týždňa ho televízia vysielala v druhom pásme. Paradoxne, úspešnejšia bola s ním ako s vtedajším hlavným programom.

Od 2. série sa 911 stalo hlavným letným seriálom Joj.

V prázdninovej štruktúre nechýbal od roku 2019 do 2021, prvá prestávka prišla až minulý rok. Piata séria 911 pritom bola k dispozícii, keď bola dovysielaná do mája minulého roka, aj na Slovensku sa však začala rozbiehať nová streamingová platforma Disney+, na ktorej diváci našli aj exkluzívne nové časti 911. Do televízneho vysielania boli uvoľnené až neskôr.

Medzičasom sa už vlani na jeseň rozbehlo vysielanie šiestej série, ktorá sa tak k nám dostane najskôr o rok.

Slovenská premiéra 5. série 911 odštartuje už budúci mesiac v utorok 20. júna o 20:35.

Patriť jej budú iba utorňajšie večery, v ktorých nahradí Nemocnicu po dovysielaní jej jarných epizód. Jojka plánuje vysielať dve časti 911 po sebe a vyplniť tak seriálom celý jeden večer.

Tentokrát teda nespojí vysielanie pôvodného seriálu so spin-offom 911: Texas.

Prvé dve série Texasu odvysielala Jojka v rokoch 2020 a 2021 súbežne s pôvodnou 911-tkou, na ktorú vždy nadväzoval o 21:40.

Spin-off 911: Texas odvtedy stihol uviesť dve nové série, ktoré na svoje nasadenie na Slovensku ešte len čakajú.

Špeciál Amerika má talent

Ďalšie premiéry chystá do vysielania menšia Joj Plus.

Stanica podľa prvých plánov odvysiela štvordielny špeciál Amerika má talent: Extrém (AGT: Extrem), ktorý mal svetovú premiéru vlani na jar.

Spin-off klasického talentového formátu America´s Got Talent priniesol extrémne vystúpenia kaskadérov, celkovo sa v šou predstavilo 25 rôznych čísiel, ktoré následne zabojovali vo finále o výhru pol milióna dolárov.

Extrémny Talent by mala Joj Plus vysielať v sobotné podvečery. Nasledovať by ho mala premiérová 4-dielna miniséria Barracuda o talentovanom plavcovi, ktorý sa pripravuje na olympijské hry v Sydney v roku 2020.

Pluska tiež odpremiéruje 3-dielny dokument o Elonovi Muskovi (The Elon Musk Show) či dokumentárny seriál Najväčšie podivnosti sveta (World’s Strangest).

Počas leta tiež po rokoch vráti na obrazovky 20-dielny seriál Rodinka úžasných, ktorý na Joj bežal ešte v rokoch 2011 až 2014.

 

Čítať viac...
Nahor