Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV 2

Pikošky

Pravda o účinkovaní Facunda Aranu v Let´s Dance: Do Markízy príde na jediný večer!

V tanečnej šou stabilné miesto neobsadí.

Markíza štartuje 9. sériu Let´s Dance, od ktorej si televízia opäť sľubuje veľa.

Najdrahší šou program na Slovensku nerealizuje len pre televíznu sledovanosť. Aj keď s viacerými prenosmi aj vlani dokázala televízia zasiahnuť milión divákov, s naťahovaným vysielaním do noci hneď dvakrát súčasne prepisovala historické minimá šou pri iba priemernej sledovanosti.

Vďaka Let´s Dance sa však Markíza dostáva do veľkej pozornosti a ťaží z nej na iných frontoch.

Už týždne pred štartom sa snaží plniť titulky médií, pričom rovnako tomu má byť každý týždeň v čase vysielania desiatich priamych prenosov. Do tých dostali pozvánku nielen tancujúce celebrity, ale aj mnohé osobnosti v hľadisku, s ktorými televízia prostredníctvom veľkolepého programu utužuje vzťahy.

Súčasne pridáva ešte ďalšie aktivity na sociálnych sieťach angažovaním známych influencerov, čím sa snaží priblížiť aj mladej generácii.

Facundo v Let´s Dance

Iba pár dní pred štartom Markíza ešte posilnila mediálnu pozornosť, keď prostredníctvom titulky v Novom čase ohlásila zlákanie argentínskeho herca Facunda Aranu do poroty 9. série.

Markíza takto oznámila štvrtého člena poroty.

„Doteraz boli porotcovia prezentovaní traja, a to v zložení Tatiana Drexler, Adela Vinczeová a Ján Ďurovčík. Pridá sa k nim aj štvrtý člen. Televízia oslovila jedného z najobľúbenejších hercov, ktorý sa slovenským divákom vryl do pamäti z telenoviel ako Divoký anjel či Rany z lásky. Na Slovensko a zároveň aj do poroty Let’s Dance prichádza idol ženských sŕdc, argentínsky herec Facundo Arana, ktorý prijal ponuku a bude tak hodnotiť výkony našich tanečných párov,“ uviedla televízia.

„Aj tento rok sme sa rozhodli priniesť na Slovensko osobnosť, ktorú pozná celý svet a prekvapiť a potešiť našich divákov. Facundo je bezpochyby herec, ktorý si získal srdcia mnohých diváčok po celom svete, Slovensko nevynímajúc. Už z našich prvých rozhovorov môžem povedať, že je to nesmierne srdečný človek, veľký profesionál a fanúšik tanca. Teším sa na spoluprácu s ním,“ dodal režisér šou Pepe Majeský.

Stabilným porotcom nebude

Markíza sa aj tento rok snažila do šou dostať meno zo zahraničia.

„My sme si to vyskúšali už minulý rok s Mariom Cimarrom, predtým s Jorge Gonzálezom. Tým, že Let´s Dance máme na svetovej úrovni, tak je fajn, ak príde aj nejaká svetová hviezda. Facundo tu bol, má nejaký vzťah k Slovensku a hlavne je z Let´s Dance rodiny,“ povedal v rozhovore Majeský.

Arana v roku 2022  účinkoval rovnako ako porotca maďarskej verzie Let´s Dance, vysielanej pod názvom Dancing with the Stars. Na niekoľko týždňov sa tak usadil v Maďarsku, kým jeho rodina ostala v Buenos Aires.

Oznámenie, že tento rok príde porotcovať na Slovensko, tak zaujalo dokonca aj české bulvárne médiá.

Na Slovensku sa však Facundo Arana pravidelným štvrtým porotcom Let´s Dance nestane.

Markíza v skutočnosti len necelý týždeň pred začiatkom 9. série oznámila rozšírenie porotcovskej zostavy o štvrté miesto špeciálneho porotcu, ktoré má v každom priamom prenose obsadzovať iné hosťujúce meno.

Špeciálni hosťujúci porotcovia

Arana sa tak má stať hosťom iba prvého priameho prenosu.

„Budeme mať špeciálneho porotcu. Facundo bude hneď v prvej epizóde, každú ďalšiu epizódu prídu ďalší špeciálni porotcovia,“ potvrdil Pepe Majeský.

Markíza sa napokon prázdne miesto po Jánovi Koleníkovi, ktorý už nechcel byť tretí rok po sebe stabilnou súčasťou tanečnej šou, rozhodla vyriešiť oživením konceptu hosťujúceho porotcu. V šou si ho už vyskúšala aj v minulosti.

Podobne tak robila pri niektorých sériách celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome, ktorej režisérom bol taktiež Pepe Majeský. Aj tam v určitých ročníkoch mala televízia iba trojicu stabilných porotcov, na štvrtom mieste sa každý týždeň striedali hostia daného večera.

Vrátia sa bývalé tváre

Do Let´s Dance sa prostredníctvom špeciálneho štvrtého porotcu vrátia bývalé tváre šou.

„Vždy to bude niekto z famílie Let´s Dance. Či už bývalí moderátori, víťazi alebo porotcovia,“ poznamenal režisér šou. Mená neprezradil.

Horúcim kandidátom na miesto špeciálneho porotcu 9. série tak môže byť napríklad Martin „Pyco“ Rausch, ktorý odmoderoval päť ročníkov tanečnej šou. Na obrazovky sa po dlhšom vrátil len prednedávnom, keď bol tajným hosťom v Inkognite.

Jedenkrát tanečný program moderovali Libor Bouček alebo Martina Zábranská, ktorá je dodnes tvárou Markízy. Raz šou moderovala tiež Zuzana Fialová, ktorá zároveň vyhrala úplne 1. sériu šou a v druhom ročníku ako úradujúca víťazka zasadla do poroty.

Počas troch ročníkov bola porotkyňou šou Dagmar Hubová, dvakrát Zdeněk Chlopčík, známy najmä z českej verzie StarDance. Miesto porotkyne si vyskúšala aj Dara Rolins.

Neprekvapí, ak sa na jeden večer vráti vlaňajší porotca a víťaz 7. série Ján Koleník, ale tiež ďalší bývalí víťazi, ktorí sú aktuálnymi tvárami Markízy ako Janka Kovalčíková, Vladimír Kobielsky alebo Jana Hospodárová.

Let´s Dance v minulosti ovládli tiež Michaela Čobejová, Juraj Mokrý alebo Nela Pocisková, ktorá je dnes tvárou konkurenčnej Joj. Po účinkovaní v Nemocnici pre ňu mesiace nakrúca nový rodinný seriál Ranč.

Čítať viac...
Nahor