Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Panelák dostal novú netradičnú zvučku, ľuďom z Jojky sa vraj páči (VIDEO)

Do vysielania sa po približne mesačnej pauze vracajú Búrlivé víno a Panelák. Kým Markíza pri svojom seriáli neprinesie zmenu vo vizuáli a celkovo sa pokúsi zachovať tvár seriálu tak, ako to majú diváci radi, Jojka pre silnejúci konkurenčný seriál siahla po veľkých zmenách. Panelák ich podľa televízie za svoju existenciu toľko nezažil.

V Paneláku pribudne hlavne viac humoru, Andy Kraus seriál nemal po novom problém označiť za komediálny. Mení sa nielen jeho žáner, ale aj priebeh epizód – začínať sa bude ránom a končiť večerom toho istého dňa. S týmito zmenami ide ruka v ruka aj nová grafika Paneláku, ktorá je podobne ako pri 12. sérii už iba grafická.

Nová zvučka k XIII. sérii Paneláku vznikala v spolupráci s autorom seriálu, Andy Krausom, na kreatívnom oddelení TV JOJ. Tvorcovia i ľudia z televízie vnímajú novú grafiku a hudobný upgrade zvučky ako pozitívnu zmenu,“ vyjadril sa PR manažér TV JOJ Michal Pilip.

Televízia výrazne zasiahla do pôvodnej verzie hudobného motívu zvučky, čoraz menej sa tak podobá na titulnú pieseň Paneláku Lavíny od Desmodu. V grafike zobrazuje rôzne priestory bytov, na ktorých pozadí sa prelína vždy jedno z písmen názvu „Panelák“. Ide asi o najvýraznejšiu úpravu zvučky vrátane zmien pri 12. sérii.

Nová zvučka Paneláku pre 13. sériu

Zvučka pre 12. sériu – prvá čisto grafická zvučka Paneláku

Zvučka pre 1. sériu seriálu

Čítať viac...
Nahor