Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Poznáme investora Slovak Sport TV (aktualizácia)

Aktualizácia 5. augusta: Potvrdili sa informácie o výraznej expanzii spoločnosti Slovak Telekom do televízneho biznisu. Potom, čo protimonopolný úrad odobril kúpu Digi Slovakia spoločnosťou Slovak Telekom, okamžite bolo nepriamo potvrdené, že za výrazným investovaním spoločnosti Slovak Sport TV je zrejme injekcia Slovak Telekomu, ktorý má ambíciu spustiť hneď niekoľko prémiových športových kanálov. Do svojho portfólia na platformách Magio TV, Magio Sat a Digi TV tak postupne zaradí hneď niekoľko exkluzívnych športových kanálov – Slovak Sport TV, Slovak sport TV2, Digi Sport, Digi Sport 2, Digi Liga majstrov a Digi Liga majstrov 2. Potvrdili sa tak naše infomácie o tom, že investovanie spoločnosti Slovak Sport TV je podporené veľkým háčom na trhu. A tým je spoločnosť Slovak Telekom, ktorej teraz už oficiálne patria dve veľké televízne platformy – Magio a Digi a rovnako tak zrejme aj 6 športových kanálov. Nemusí to byť posledné číslo a možno sa dočkáme aj ďalších prekvapení.

 

(ilustračné foto)

 

Pôvodný text:

Pravdepodobným ivestorom môže byť Slovak Telekom.

 

Slovak Sport TV sputil na internete skúšobné vysielanie svojho druhého programu. Začať vysielať by mohol už v auguste. Exkluzívne by mal byť dostupný u operátora Magio TV. Informáciu nepriamo potvrdil prostredníctvom sociálnej siete šéf športovej televízie Robert Greguš. Doteraz nevysvetliteľné veľké investovanie do nákupu atraktívnych športových podujatí tak dostáva logiku. Slovak Telekom len nedávno kúpil satelitnú platformu Digi TV, kde vysielala aj stanica DigiSport s exkluzívnymi právami na anglickú Premiere League, ale napríklad aj na slovenskú ligu. Po akvizícii operátora Digi TV spoločnosťou Slovak Telekom vyvstala otázka, či zostane stanica DigiSport v portfóliu nového majiteľa. Bolo to nepravdepodobné.  Slovak Telekom sa zrejme rozhodol zainvestovať do športovéj stanice, ktorá bude distribuovaná exkluzívne iba na jeho platforme Magio TV a po novom zrejme aj Digi TV. Slovak Sport TV hľadala investora už dlhodobo, vo finálnych rokovaniach vraj bola s JOJ Media House, ale k dohode nakoniec nedošlo. Investorom sa tak pravdepodobne stal Slovak Telekom, ktorý tak nepriamo vstúpi do televízneho biznisu cez športový kanál.

 

Aktualizácia – 23.7.2013

Do médií prenikli ďalšie prekvapujúce informácie o investovaní Slovak Telekomu do televízneho biznisu. Portál Žive.sk priniesol informáciu o tom, že športový kanál Digi Sport sa bude rozširovať o ďalšie stanice. Kanál patrí do portfólia satelitnej platformy Digi TV, ktorú kúpil Slovak Telekom. Nové kanály, vrátane už spomínaného Slovak Sportu 2, by sa mali objaviť na platformách Magio TV, Magio Sat a Digi TV. Samotný Slovak Telekom však stále mlčí a infomrácie oficiálne nepotvrdil.

 

Slovak Sport TV posilňuje aj personálne. Šéfom športovej redakcie televízie sa stal Peter Hollý – viac si prečítate tu:

Peter Hollý má po odchode z JOJ nový kšeft!

 

 

Foto: Slovak Sport TV

 

Čítať viac...
Nahor