Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Poznáme deň finále Búrlivého vína! Kedy Markíza nabehne na letnú štruktúru?

Najsledovanejší seriál na Slovensku a častokrát vôbec najsledovanejší program slovenských televízií, Búrlivé víno, už tento rok aj cez leto nepobeží. Divákom ho však dopraje dlhšie ako seriál Chlapi neplačú.

Búrlivé víno, narozdiel od minuloročného leta, dostane prestávku. Televízia tak tento rok bude šetriť, keď seriál Chlapi neplačú ukončí už 6. júna a aj druhý denný seriál, Búrlivé víno, pošle na letnú dovolenku. Narozdiel od podvečerného seriálu však ten najsledovanejší potiahne až do konca júna, keď by finále Búrlivého vína mala televízia odvysielať vo štvrtok 26. júna.

Na letnú štruktúru tak televízia nabehne od piatku 27. júna, kedy už do prime-time Markíza zaraďuje film. Ešte v čase vysielania Búrlivého vína však televízia spustí letnú novinku Hriešny zoznam, ktorá nahradí v programe seriál Rodinné prípady. Stane sa tak už v pondelok 2. júna, seriál tak dostane slot o 21:30. Televízia by počas letných mesiacov mala vo večernom programe okrem filmov a akvizičnej seriálovej novinky využiť aj svoje reality formáty ako Zámena manželiek, Svokra či Naši ma zabijú.

Najvýraznejším experimentom letnej štruktúry Markízy je však obsadenie dôležitého slotu pred Televíznymi novinami reprízovým seriálom Druhý dych. Ten nielenže od 6. júna nahradí seriál Chlapi neplačú, televízia ho chce vysielať o 18:00 sedem dní v týždni, teda nepretržite od pondelka do nedele. Markíza stavia na fakt, že sa seriál vysielal na menšej stanici a tak je stále časť divákov, pre ktorú bude Druhý dych novinkou. Zároveň ho nasadzuje do silného seriálového slotu okamžite po skončení Chlapov.

Čítať viac...
Nahor