Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Poznáme dátum štartu novinky s hviezdou Lásky na prenájom! V hre je láska na Doma končí

Doma odštartuje prvú budúcoročnú telenovelu hneď skraja roka, vytiahne tú najkratšiu.

Ženská stanica Markízy sa po turbulentnom období vrátila k svoju tradičnejšiemu programu.

Od jesene 2022 až do jari tohto roka prechádzala štruktúra Doma radikálnymi zmenami, pričom na istý čas dokonca úplne upustila od premiérových telenoviel, ktoré jej prinášali úspech celú dekádu.

S letným vysielaním 2. série Skrytej vášne sa však stanica postupne znovu zastabilizovala a premiérovým telenovelám vyhradila upravený večerný vysielací čas od 19. do 21. hodiny. Ide o výrazný posun oproti minulosti, kedy svoje nosné seriály vysielala od 20:30 do 22:30.

Cieľom vysunutia telenoviel bolo začať sa vyhýbať hlavnému večernému programu Markízy a neprekrývať sa napríklad s Dunajom, k vašim službám alebo Klamstvom.

Televízia však od tejto zmeny nateraz s večernou telenovelou nedokáže vyskakovať v sledovanosti tak ako v minulosti.

Dôvodom môže byť aj samotný fakt, že typickí diváci romantických seriálov sa usádzajú k televíznej obrazovke až neskôr, keď úderom 19. hodiny ich povinnosti v domácnosti nekončia.

Finále V hre je láska

Hlavnou telenovelou Doma sa od začiatku augusta stala odľahčená turecká séria V hre je láska (Kiralık Aşk).

Napriek jeho nemalému úspechu v domácom Turecku trvalo Markíze približne 8 rokov, kým ho nasadila na slovenské obrazovky. Jeho sledovanosť je spravidla priemerná, vo večernom čase sa pohybuje na podieloch na trhu okolo 3 – 5 % v obchodnej cieľovke.

Pre Doma je v súčasnosti podstatná aj výkonnosť repríz, keď sa od leta 2022 snaží presmerovať pozornosť divákov do popoludňajších hodín. V čase medzi 14. a 16. hodinou dosahuje V hre je láska podiely na trhu okolo 4 – 6 %.

Ako sme už v minulosti informovali, Kiralık Aşk je jednou z najdlhších telenoviel vo vysielaní Doma.

V hre je láska v programe vydržala prakticky pol roka, pričom do finále dôjde krátko pred Vianocami v utorok 19. decembra. Doma odvysiela posledné dve záverečné časti v čase od 19:00 do 20:45.

Radostné finálové očakávanie

Diváci sa vo veľkom vyvrcholení môžu tešiť aj na bábätko Defne a Ömera.

Keď sa Sinan a Seda konečne zosobášia, Defne sa počas slávnosti dozvie, že čaká bábätko od Ömera. Svoje tehotenstvo však nateraz tají. Ömer medzitým pozbiera odvahu – doplňujúc sa s Defne a rodinnou spoločnosťou sa pokúša presvedčiť tetu Türkan, aby mu dala Defne, píše Markíza.

Defne sa napokon osmelí vyjsť s pravdou von.

Okolnosti jej však neprajú a viaceré pokusy o odhalenie jej radostného tajomstva zlyhajú. Po mnohých pokusoch a nedorozumeniach napokon konečne Defne povie Ömerovi, že čaká jeho dieťa. Ömerova reakcia ju nemôže urobiť šťastnejšou…

V úplne záverečnej časti sa dokonca diváci budú môcť preniesť v čase a vidieť, ako si Defne a Ömer vedú ako rodičia.

Rovnako sa však vyjasní, aké osudy postretli ďalších hrdinov – medzi inými, ako sa darí Korayovi, Neriman, Isovi a ostatným…

Nová telenovela Doma

Doma s nástupcom V hre je láska príde do vysielania po vianočnom týždni.

Od stredy 20. decembra až do konca roka plánuje vo svojom programe uvádzať spravidla romantické vianočné filmy, ktoré vyplnia ako jej dennú tak večernú štruktúru.

Spomedzi budúcoročných avizovaných premiér ako prvú vytiahne tureckú novinku Ya Cok Seversen (If You Love), ktorá dostala slovenský názov Nauč ma milovať.

Ide o najkratšiu z plánovaných telenoviel Doma pre rok 2024.

Seriál Ya Cok Seversen sa v Turecku na stanici Kanal D vysielal iba nedávno od júla 2023, dlhú trvácnosť však nemal. Skončil po 13 originálnych častiach v septembri.

Doma ich bude opäť rozdeľovať na kratšie diely, očakáva sa, že novinka Nauč ma milovať dostane iba 40 epizód.

Na obrazovke sa tak ohreje rekordne krátko.

Dátum štartu Nauč ma milovať

Novinka Nauč ma milovať by mala na Doma vydržať iba jeden mesiac.

Stanica opäť počíta s klasickým vysielaním v dvoch častiach za sebou, a to od pondelka do piatka. Za jeden týždeň tak odvysiela približne jednu štvrtinu seriálu.

Markíza sa krátkeho seriálu „zbaví“ hneď na začiatku roka.

Nauč ma milovať plánuje odštartovať rovno na sviatočný Nový rok v pondelok 1. januára 2024 od 19:00 a zároveň od utorka sa už vrátiť ku klasickému programu.

Od 2. januára tak budú pokračovať aj staré Rany z lásky, ktoré v tomto roku pôjdu naposledy v piatok 22. decembra.

Dej Nauč ma milovať

Markíza bude pri novinke Nauč ma milovať stavať najmä na úspechu rekordne sledovanej telenovely Láska na prenájom.

Vysielala ju na jar 2022, pričom ide o poslednú nadpriemerne sledovanú premiérovú tureckú sériu z jej obrazovky.

Okrem toho, že je seriál Ya Cok Seversen postavený na odľahčenejšom komediálnom spracovaní deja, hlavnú mužskú hviezdu hrá slovenským divákom dobre známy herec Kerem Bürsin. V Láske na prenájom totiž stvárnil Serkana.

Romantickú dvojicu s ním tentokrát vytvorí herečka Hafsanur Sancaktutan, ktorá je slovenským divákom zatiaľ neznáma.

„Nauč ma milovať sleduje nepravdepodobný románik Leyly (Hafsanur Sancaktutan) a Ateşa (Kerem Bürsin), dvoch mladých ľudí, ktorých sužujú rozdielne problémy. Leyla je húževnatá sirota so silnou povahou, ktorá sa pridá k tímu podvodníkov, aby financovala hľadanie svojich dávno stratených rodičov. Keď sa prvýkrát stretne s Ateşom, zádumčivým a cynickým potomkom bohatej rodiny, ktorý bol po matkinej smrti poslaný do internátnej školy a domov sa už nikdy nevrátil, veci sa nevyvíjajú dobre. Leylu odradí Ateşov šarm plejboja, pretože ho považuje len za ďalšieho privilegovaného snoba. Keď ich však osud opäť spojí, Leylina žiarivá osobnosť postupne prelomí jeho obrannú barikádu a Ateş v sebe objaví novú, zrelšiu stránku…“ píše Markíza

 

Čítať viac...
Nahor