Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Aktuality

Poznáme dátum finále 15. série Farmy! Pred koncom odstúpil najväčší favorit

V šou končí ďalší z najpracovitejších účastníkov 15. série. Poznáme dátum finálového priameho prenosu.

Farma sa blíži k vrcholu v poradí už svojho 15. ročníka.

Televízny líder ani túto jeseň nevynechal v programe dennú farmársku reality šou, ktorá v tomto roku zažíva jednu z najrozpačitejších sezón.

Markíza po čase opäť neodolala urobiť v zabehnutom formáte zásadné zmeny. V minulosti práve vďaka nim zvrátila postupný pokles sledovanosti reality šou, no tentokrát jej zásahy do konceptu aj vysielania výraznejšie nezabrali. Skôr naopak.

Kedysi najsledovanejšie Duely do dnešných dní dosahujú podpriemernú sledovanosť a po presunoch na nedele sa v podieloch na trhu pohybujú na úrovni 15 – 18 % v obchodnej cieľovke. Šou je ale naďalej istotou televízie pri vysielaní v druhom večernom pásme, kde nemá konkurenciu pri podieloch na trhu okolo 20 – 26 %. Medziročne však aj tam zaznamenáva pokles.

Peklo skončilo odstúpením

Farma 15 sa aktuálne dostáva do záverečnej fázy, v ktorej zažíva jeden z najdramatickejších momentov.

Finále sa blíži a tvorcovia už teraz dávajú súťažiacim možnosť vybojovať si vstupenku do „zlatého“ semifinálového týždňa. Ide o klasický posledný týždeň na Farme, počas ktorého semifinalisti každý deň absolvujú hru a zbierajú body. O finálovej miestenke zvyknú sčasti rozhodovať aj vypadnutí farmári v hlasovaní.

Na začiatku každého týždňa všetci hráči súťažia o odmenu či imunitu. Tento týždeň si najlepšie viedol Adam Rohárik, ktorý dostal od tvorcov lákavú ponuku – pokiaľ zo spoločného výherného konta obetuje 10 000 eur, zaistí si priamu semifinálovú miestenku a účasť v „zlatom týždni“.

Adam je v tomto ročníku najpracovitejším aj najskúsenejším farmárom. Podieľal sa prakticky na všetkých stavbách, staral sa tiež o zvieratá, rovnako tak zaúčal ostatných súťažiacich do farmárskych prác.

Na rozmyslenie, či príjme semifinálovú účasť výmenou za takmer šestinu výherného konta, dostal Adam jednu minútu.

Zvažoval počas nej niekoľko aspektov – priznal, že na statku mu dochádzajú sily a do finálovej fázy súťaže si už proti niektorým farmárom neverí, rovnako tak mal byť istým adeptom na sluhu. Súčasne nahlas vyslovil, že na farme toho odpracoval najviac.

„Som jediný, čo si to môže dovoliť,“ povedal a pokušeniu napokon podľahol.

Adam si uvedomoval, že protihráči jeho rozhodnutie príjmu s nevôľou. „Strach a peniaze som nikdy nemal,“ vyhlásil. Hnev, ktorý sa však naňho po návrate na statok zosypal, ho však okamžite prevalcoval a zakrátko skončil s výčitkami v slzách.

Pre najpracovitejšieho farmára sa pobyt na farme zmenil na peklo.

Otvorene proti nemu vystúpila Mirka Kozárová, ktorá počas celej Farmy kritizovala plytvanie spoločných peňazí. Je to vôbec prvýkrát, čo si farmári musia výhru doslova odpracovať a peniaze získavajú priebežne za plnenie úloh. Aktuálny stav výherného konta im neustále pripomína led obrazovka v kuchyni.

Adama napokon všetci viac či menej otvorene vylúčili z kolektívu.

Ten sa prihovoril aj tvorcov s prosbou o vrátenie semifinálovej miestenky výmenou za stratené peniaze, televízia však na jeho prosby nereagovala. Napokon sa počas noci pobral spať do duelantskej chatky, zmierniť napätie napomohol ani jeho vysvetlenie a ospravedlnenie spoluhráčom.

Zlomený sa napokon rozhodol dobrovoľne odovzdať miestenku v „zlatom týždni“ a odstúpiť zo súťaže.

„Cítim, že jediné správne je odísť. Za chyby sa platí, sklamal som a nielen vás, hlavne seba samého. Nechal som sa v zápale hry uniesť,“ prehovoril pred farmármi. V slzách napokon skončili všetci, aj tí, ktorí ho najviac kritizovali.

Z Farmy tak odchádza rovno najväčší adept na výhru.

Silní súťažiaci opúšťali hru v celom priebehu 15. ročníka, pričom Adam bol aj zvyšnými hráčmi považovaný za absolútneho favorita. „On bol najpravdepodobnejší víťaz,“ zhodli sa farmári pri stole.

Na sociálnych sieťach sa už teraz diváci rozdelili na dva tábory.

Kým jeden tábor rozhodnutie vymeniť spoločné peniaze za vlastný prospech odsudzuje, oponenti pripomínajú, že Adam nie je jediný, kto by sa spomedzi farmárov na jeho mieste rozhodol rovnako. A možno bez výčitiek. Na Adamovu podporu dokonca vznikla aj skupina, ktorá žiada jeho návrat do súťaže.

Dátum finále 15. série Farmy

Do konca tohtoročnej farmárskej súťaže ostávajú posledné tri týždne.

Na rozdiel od nedávnej minulosti, Markíza tento rok posledný týždeň Farmy nepresunie kompletne do prime-time. Do lepšieho času sa v priebehu decembra vysunie reality šou iba v pondelky, kde bude začínať už po 20:50.

Televízia totiž tento mesiac uzavrela vysielanie Pána profesora a v ďalšie pondelky bude na 20:30 nasadzovať krátke vianočné špeciály jej seriálov.

Ako portál Mediaboom.sk ako exkluzívne prvý informoval, Pána profesora čaká neistá budúcnosť a budúci rok sa so 6. sériou vrátiť nemusí.

Rozhodujúci semifinálový farmársky súboj, ktorý určí finálovú trojicu, prebehne v piatok 15. decembra po 20:30. Markíza zároveň samotným duelom už ponechá nedeľný večer až do konca a finále po rokoch zmení vysielací deň.

Veľké finále Farmy 15 je tak naplánované na nedeľu 17. decembra po 20:30, už tradične prebehne v priamom prenose. Moderovať ho bude Marek Fašiang.

Finále Farmy sa posledné roky vysielalo stabilne v sobotnom alebo piatkovom prime-time, v nedeľu naposledy vyvrcholila 8. séria ešte na jar roku 2017. V nedeľný večer finišovala tiež 1., 3. a 4. séria.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor