Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Súboj národov končí predčasne! Posledné časti v piatky nepôjdu

Špekulácie okolo predčasného ukončenia česko-slovenského projektu Súboj národov sú potvrdené. Joj ani Prima nemajú záujem vyrobiť a odvysielať všetkých 12 plánovaných epizód.

Kým na začiatku malo súťaženie medzi Slovákmi a Čechmi na obrazovkách Joj a Primy prebehnúť v dvanástich súťažných kolách, víťazný národ diváci spoznajú už o štyri vydania skôr. Súboj národov sa ani v jednej krajine nestal hitom a na oboch frontoch sa topí v podpriemerných hodnotách. Televízie sa tak projekt rozhodli ukončiť už po ôsmich kolách.

Kým Prima odvysielala aj dovysiela všetky plánované časti Súboja národov počas sobotného večera, Joj s nasadením šou hýbe. Už počas veľkonočných sviatkov televízia presunula reláciu z piatka na štvrtok, kde ju vysunula za Panelák na 21:30. Šou si polepšila, keď z podpriemerných 13 – 15 % stúpla k priemeru stanice na takmer 18 %. Joj v tomto čase odvysiela aj zvyšné dve časti Súboja národov – zajtra a 15. mája o 21:30. Dôvodom sú tento raz hokejové Majstrovstvá sveta.

Joj tak nevychádza ani ďalšia novinka tejto jari a podobne, ako Kukátko, aj Súboj národov ukončí televízia predčasne. Kým prázdne pondelňajšie okno po javiskovom sitkome Dana Dangla po pol desiatej televízia vyplnila najprv premiérovými Ochrancami a v súčasnosti seriálom Agenti S.H.I.E.L.D., piatkový prime-time obsadia filmy.

Česká Prima stratila s federálnou šou trpezlivosť skôr ako Jojka. Aj keď ani u nás relácia nedosahovala oslnivé výkony, keď ju pravidelne okrem Markízy porážala aj Jednotka so šou Čo ja viem, v Česku sa dalo hovoriť o katastrofe. Napríklad tretia časť Súboja národov ešte v čase o 20:15 dosiahla na Prime hlboko podpriemerný výkon 6 %, keď si šou pozrelo len okolo 240-tis. divákov. Televízia okamžite reagovala presunom šou za 22. hodinu, čím aspoň čiastočne zachránila situáciu. Uplynulú sobotu si film po ôsmej pozrelo okolo 420-tis. divákov pri podieli 11 % (15+), rovnaký podiel získal aj Súboj národov, ktorý si pozrelo takmer 220-tis. divákov. Paradoxom ostáva, že po jeho najhoršom výkone o ôsmej večer presunom za desiatu v noci divákov takmer nestratil.

Čítať viac...
Nahor