Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

POTVRDENÉ: RTVS sa úspechu Kolonády nechce vzdať, seriál bude pokračovať!

Je to oficiálne! RTVS definitívne potvrdila špekulácie ohľadom pokračovania Kolonády – seriál dostane druhú sériu! Napriek tomu, že televízia stále neposlala oficiálnu správu, informáciu potvrdila na svojom Facebooku. „Pripravujeme druhú sériu tohto obľúbeného seriálu,“ oznámila RTVS fanúšikom. Druhú sériu Kolonády nevylúčil ešte v jej začiatkoch ani generálny riaditeľ verejnoprávnej televízie Václav Mika. A to napriek tomu, že priznal uzavretý dej seriálu. “Seriál sa uzavrie, čo však neznamená to, čo ste naznačili,” odpovedal tajomne na otázku, či by mohol seriál pokračovať. Bližšie informácie o druhej sérii Kolonády zisťujeme.

Kolonáda bol prvý seriál verejnoprávnej televízie vyrábaný vo vlastných kapacitách. Riaditeľ RTVS, Václav Mika, mal na jednej strane od seriálu očakávania, no na strane druhej neskrýval obavy.  “Je to aj riziko, ale ak nebudeme tvoriť, tak sa to nenaučíme,” povedal na tlačovej besede pred spustením seriálu. Risk televízii vyšiel, Kolonáda je najúspešnejším titulom RTVS ostatných rokov. Dokázala prilákať k obrazovkám dokonca viac divákov ako trvalka v programe verejnoprávnej televízie Pošta pre teba. Čítajte viac.

Podľa zákulisných informácií chystajú tvorcovia pri druhej sérii výraznejšie zmeny v obsadení. „Pokračovanie seriálu je na spadnutie, no nebude už v rovnakom hereckom zložení ako teraz,“ povedal zdroj z prostredia seriálu portálu Pluska.sk. Podľa informácií portálu by mali mať situáciu istú predstavitelia hlavných hrdinov – Kamila Magálová, Andrea Karnasová a Marek Geišberg.

Druhá séria by sa do vysielania mohla dostať už budúci rok v rovnakom čase ako tá prvá – počas jarnej sezóny. Výroba prvých trinástich dielov seriálov sa spustila v druhej polovici leta minulého roka, do leta by mohli tvorcovia spoločne s televíziou zvládnuť prípravy pred natáčaním nových dielov.

Čítať viac...
Nahor