Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Markíza si už poistila novú sériu Let´s Dance! Priniesť ju chcela ešte tento rok

Televízia opráši ďalší známy formát.

Exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk o návrate Let´s Dance sa potvrdzujú. Vlastník televízie, skupina CME, mala pre svoje stanice obnoviť práva na formát Dancing With the Stars, vďaka čomu tak je Markíza pripravená priniesť novú sériu tanečnej šou. Potvrdilo Mediálne.sk.

Markíza by pritom s novou, v poradí šiestou sériou, mohla vyrukovať ešte tento rok. O návrate Let´s Dance sa totiž v televízii začalo výrazne hovoriť pre jesennú sezónu, kedy bude televízia potrebovať silný formát. Ako ťažiskovú šou pôvodne ohlásila Hlas Česko Slovenska, ktorý pri jarnom nasadení Tvoja tvár znie povedome vyšiel práve na jeseň, jeho realizácia je však otázna. Z hľadiska výkonov je pre Markízu istejšie práve Let´s Dance.

Proti tretej série Hlasu Česko Slovenska na jeseň aktuálne hovorí fakt, že Nova formát pre tento rok zatiaľ neohlásila. Napriek tomu, že viaceré rovnaké formáty začali Markíza a Nova vyrábať už samostatne, v prípade veľkých kastingových šou zdieľali náklady a pripravili federálnu verziu.

Markíza dosiaľ ponúkla 5 sérií Let´s Dance, poslednú vysielala v roku 2011. Do tohto roku patrila šou medzi klenoty a najsilnejšie produkty televízie, piata séria sa však vydala cestou experimentovania a omladzovania formátu, čo spôsobilo veľký prepad sledovanosti. Neštandardný ročník, v ktorom chýbal Martin Pyco Rausch (nahradil ho Libor Bouček), zmenil vysielací deň z nedele na piatok či angažoval homosexuálny pár, priniesol pád z podielov nad 40 % k hodnotám ku 30-tke. Viac o návrate Let´s Dance a jeho šanciach na úspech v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor