Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Markíza a Nova prekvapujú, Superstar prvýkrát nebudú vysielať spoločne! Šou pozná dátum štartu

Obe televízie potvrdili informácie portálu Mediaboom.sk.

Federálna Superstar prvýkrát nepobeží na oboch televíziách súčasne. Portál Mediaboom.sk informoval o možnosti, že Markíza a Nova budú spevácku šou vysielať túto jar v rozdielne dni, čo už potvrdili obe televízie.

Piata Superstar stihne skutočne odštartovať ešte vo februári, konkrétne v posledný víkend v mesiaci. Samotná šou odštartuje najprv ako prvá v Českej republike, kde ju Nova podľa predbežných plánov uvedie už v sobotu 24. februára o 20:15. V soboty bude Superstar na Nove bežať aj v ďalšie týždne. Na nedele totiž vrátila úspešný jesenný krimiseriál Dáma a kráľ, ktorý potiahne túto jar do prelomu marca a apríla.

Markíza, naopak, ponechá Superstar v deň, ktorý patrí šou už roky. Aj túto sériu chce vysielať v nedele, piatu sezónu odštartuje o deň neskôr ako Nova, v nedeľu 25. februára. Markíza tak potvrdila svoje predbežné programové plány, zároveň tiež potvrdzuje, že novú šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla, 2 na 1, v nedeľu 11. februára iba vyskúša pilotným dielom.

Televízie nebudú Superstar v rozdielny deň vysielať celú sezónu. Spojiť sa budú musieť pri živých prenosoch, pričom sa dá očakávať, že tie už prebehnú súčasne v nedele večer. Tie bude mať Nova voľné, pravdepodobne, už od veľkonočného víkendu 1. apríla. Televízie sa zároveň môžu chcieť vo vysielaní Superstar poponáhľať. Už začiatkom mája totiž štartujú každoročne mimoriadne sledované Majstrovstvá sveta v hokeji, pričom v sobotu 5. mája prebehne atraktívny duel oboch krajín – Slovenska proti Česku, už v nedeľu 6. mája zároveň Slovensko nastúpi proti Švajčiarsku. Oba tieto zápasy začínajú o 20:15.

Netradičné rozhodnutie Markízy a Novy vychádza z toho, akým spôsobom aktuálne profilujú svoje štruktúry. Nova už vlani presunula z nedele na soboty svoju hlavnú sezónnu šou Tvoja tvár znie povedome, ktorej celú štvrtú sériu odvysielala v sobotnom prime-time. Nedeľu nechala voľnú pre kriminálky, ktorá je pre ňu pri nasadzovaní tohto žánru baštou. Potvrdilo sa jej to aj s vlaňajšou novinkou Dáma a kráľ, ktorú vysielala od októbra a najsledovanejšie diely videlo okolo 1,6 milióna divákov. Je to viac, než dosahovala v soboty Tvoja tvár znie povedome, ktorá je pre Novu veľkým hitom. Markíza ostáva s hlavnými šou nedeliam verná, odvysielala v nich všetky tri doterajšie ročníky Tvoja tvár znie povedome aj ostatný ročník Let´s Dance.

Vysielať spevácku šou v rozdielne dni umožnilo televíziám stiahnutie hlavných kanálov oboch televízií zo susedných trhov. Slovenskí diváci sa tak k sobotnému vysielaniu Superstar už nedostanú, výnimkou sú prihraničné oblasti, ktoré chytajú české DVB-T. Zároveň sa ešte viac preukáže trend prispôsobovať programy a ich vysielanie stále viac potrebám lokálneho trhu. Kým pred pár rokmi sme boli svedkami boomu spoločných česko-slovenských projektov, postupne televízie prešli na výrobu samostatných verzií programov, pri ktorých nemuseli robiť kompromisy v obsadení či nasadzovaní. Týkalo sa to aj viacerých programov Markízy a Novy, ktoré produkovali obe televízie, no samostatne.

Čítať viac...
Nahor