Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Joj bude mať na jeseň dve nákladné šou, kam presunie Česko Slovensko má talent?

Televízna dvojka spúšťa nábor do piatej série Česko Slovensko má talent.

Joj potvrdzuje nasadenie dvoch veľkých projektov na jeseň. Popri nákladnej relácii V siedmom nebi ponúkne aj piaty ročník talentovej šou Česko Slovensko má talent. Joj dnes (streda) spustila nábor do piatej série šou, záujemcovia si však na svoju šancu budú musieť počkať, nakoľko od otvorenia náboru televízii nefunguje oficiálny web, cez ktorý sa môžu talenty prihlasovať (publikované o 9:07). Prihlasovací web k Česko Slovensko má talent bol funkčný od spustenia náboru, k mylnej informácii došlo pre pôvodne chybný prelink na webe televízie, ktorému sa ospravedlňujeme.

Joj aj tento raz zmení grafiku k šou, iba pri prvej sérii kompletne využila univerzálne materiály, ktoré k formátu pribaľuje licencor.

Česko Slovensko má talent 5 – náborová upútavka

Česko Slovensko má talent sa po prvý raz v histórii podľa všetkého nebude vysielať v nedeľu, keď na nedeľný prime-time ohlásila Nova nasadenie Superstar, ktorú bude vysielať s Markízou. FremantleMedia, licencor oboch šou, si dal podľa našich informácií podmienku, že sa projekty nesmú vysielať proti sebe.

Na aký deň Joj Česko Slovensko má talent nasadí, je otázne. Nemalé rozhodovacie slovo bude mať česká Prima, ktorá by sa opäť mala podieľať na výrobe šou. Je pravdepodobné, že aj v prípade neobsadenia nedeľného večera Superstar, by česká dvojka chcela pre Česko Slovensko má talent nájsť iný slot. Prima totiž podľa slov Leoša Mareša chystá na jeseň novú obrovskú šou, ktorej by sa mal moderátor stať tvárou. Predchádzajúcu jeseň nedeľný večer obsadila veľká seriálová novinka Primy, Vinári, ktorá sa pravidelne pohybovala okolo milióna divákov, čo Česko Slovensko má talent s ostatnou štvrtou sériou nedokázalo. Podľa posledných správ však Prima o pokračovaní Vinárov stále rokuje a tak by sa túto jeseň ešte nemuseli stihnúť vrátiť.

Najpravdepodobnejším miestom, kam sa Česko Slovensko má talent presunie, je sobotný prime-time. Prima dlhodobo v tomto čase buduje okno zábavných formátov, aktuálne vysielaná šou Muži proti ženám nedosahovala nadpriemerné výsledky, keď sa s ostatnými časťami pohybovala okolo 500-tis. divákov s podielom okolo 13 % (15+). Od najbližšej soboty šou nahradí nová séria Máme rádi Česko, obdoba Milujem Slovensko. Joj v soboty pravidelne ponúka filmy. Voľný priestor majú obe televízie aj v piatok, kedy vysielajú rovnako filmy. Zábavu si v piatkový večer dlhodobo profiluje verejnoprávna Jednotka, v soboty zas Česká televize.

Čítať viac...
Nahor