Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Divoké kone druhou sériou definitívne končia! Priestor pre výpravnejšiu ZOO otvorený

Televízia avizovala uzavretý dej seriálu už na začiatku, potvrdila zároveň naše informácie, že viac ako dve série nevyrobí.

Jarná posila štruktúry televíznej dvojky sa do troch mesiacov uzavrie. Joj už potvrdila, že pre Divoké kone je druhá séria zároveň aj tá posledná. „Počítame s tým, že ich ukončíme tento rok. Skôr sa pohrávame s témou samotnou,“ povedal generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, ktorý načrtol, že kone by sa na obraze televízie mohli objaviť aj v budúcnosti.

Televízia týmto krokom dodržuje vlastné slová o tom, že seriál má uzavretý dej a nespraví ho nekonečným. Portál Mediaboom.sk vás ešte v januári informoval, že by sa Divoké kone mali dočkať maximálne dvoch sérií. K opačnému názoru nezačala televíziu presviedčať ani sledovanosť seriálu, ktorá v druhej sérii klesla o približne rating na súčasných šesť percent. V podieli sa ustaľuje okolo 17 – 18 %.

Joj uzavretím Divokých koní otvára priestor pre aktuálne vyrábanú novinku ZOO. Pochádza opäť z dielne Danice Halákovej. Rodinný seriál by tak na obraze televíznej dvojky nemal chýbať ani najbližšiu jar, televízia však zatiaľ tají, v ktorej časti roka chce ZOO pustiť na obraz. Tá má ambíciu byť ešte výpravnejšia než Divoké kone, už tie televízia v počiatku promovala ako výpravnú novinku, postupne nabrali klasický charakter denných seriálov.

Kým Divoké kone potvrdzujú svoj pôvodný zámer a na obraze vydržia rok, Búrlivé víno chce svoj dej natiahnuť ešte aj do budúceho roka. Haláková pritom v minulosti prezradila, že vínna sága nemala nabrať charakter denného seriálu a rovnako ako Divoké kone mala mať uzavretý dej. Ak riaditeľ Markízy, Matthias Settele, naplní svoje plány, Búrlivé víno vstúpi do svojho štvrtého roku vysielania a už siedmej série. Od začiatku tohto roka sa však seriál trápi a aktuálne definitívne potvrdzuje výrazný pokles a pád do podpriemerov lídra. Už teraz je tak pre Markízu pri súčasnom bohatom obsadení neefektívny.

Čítať viac...
Nahor